Home > Osobowe > NOWA FIESTA ST > Cechy i funkcje > Komfort jazdy

Zachwyca praktycznością i pomysłowością

Najlepsze technologie to takie, które ułatwiają życie i sprawiają, że jest przyjemniejsze i wygodniejsze.

W nowym Fordzie Fiesta ST znajdziesz zaawansowany

system obsługi głosowej Ford SYNC 3, system audio B&O PLAY, sportowe fotele RECARO i wiele innych praktycznych rozwiązań, dzięki którym zamienisz każdą podróż w chwile pełne komfortu i niepohamowanej radości z jazdy.

Wsłuchaj się krystalicznie czysty dźwięk

Wsłuchaj się krystalicznie czysty dźwięk

We wnętrzu Forda Fiesta możesz cieszyć się najwyższą jakością dźwięku. Dlaczego? Ponieważ wyposażyliśmy go w system audio B&O o mocy 675 W, obejmujący 10 głośników, woofer i subwoofer, który zapewnia niezrównaną głębię i czystość dźwięku. Ta zaawansowana technologia została zaprojektowana, przygotowana i dostrojona przez specjalistów z dziedziny akustyki B&O specjalnie dla Forda Fiesta. Teraz nawet w podróży możesz cieszyć się jakością dźwięku prosto z sali koncertowej.

Najnowsza technologia sterowana głosem

System Ford SYNC 3 to zaawansowany układ zapewniający bezproblemową łączność oraz możliwość obsługiwania telefonu, odtwarzacza muzyki i systemu nawigacji dzięki poleceniom głosowym lub za pośrednictwem 8-calowego kolorowego ekranu dotykowego. Technologia ta łączy się również z Apple CarPlay i Android Auto.
Z kolei funkcja Applink umożliwia dostęp do różnych aplikacji na Twoim smartfonie, a Live Traffic pozwala uniknąć korków. Co więcej, mówiąc tylko "Jestem głodny", wywołasz listę lokalnych restauracji lub przejdziesz do przewodnika Michelina, który pomoże Ci wybrać i zarezerwować stolik.

Fotele RECARO

Fotele RECARO

Sportowy charakter Forda Fiesta ST uzupełniają fotele RECARO. Ich konstrukcja zapewnia wysoki komfort i doskonałe trzymanie kierowcy i pasażera co przekłada się na bezpieczeństwo. Dzięki optymalnej pozycji za kierownicą, jeszcze lepiej możesz doświadczyć niewiarygodnej mocy tego wyjątkowego auta. Efektowne loga ST i RECARO umieszczone na oparciach foteli dodatkowo podkreślają sportowy charakter wnętrza.

Duży panoramiczny dach

Znakomitym dopełnieniem praktycznego i wygodnego wnętrza Forda Fiesta jest luksusowy, dwuczęściowy, panoramiczny szklany dach, który zapewnia doświetlenie wnętrza pojazdu. Powłoka z filtrem przeciwsłonecznym chroni przed przegrzaniem i szkodliwymi promieniami UV. Z kolei elektrycznie rozsuwane rolety umożliwiają odsłonięcie lub zasłonięcie dachu za naciśnięciem przycisku. Zintegrowana roleta pozwala na szybkie zasłonięcie lub odsłonięcie panoramicznego dachu.

Poczuj przyjemny chłód lub przytulne ciepło

Poczuj przyjemny chłód lub przytulne ciepło

Elektronicznie sterowana klimatyzacja (EATC) pozwala szybko wybrać ulubioną temperaturę wnętrza i bezproblemowo ją utrzymać.

Bezkluczykowy znaczy bezproblemowy

System Ford KeyFree pozwala otwierać i zamykać drzwi samochodu bez wyciągania kluczyka z kieszeni czy torebki. Rozwiązanie to sprawdza się idealnie, gdy masz zajęte ręce. A gdy już usiądziesz za kierownicą Forda Fiesta, uruchomisz silnik, naciskając sprzęgło i przycisk rozrusznika.

Pożycz samochód i śpij spokojnie – Funkcja Ford MyKey®

Pożycz samochód i śpij spokojnie – Funkcja Ford MyKey®

Technologia Ford MyKey® umożliwia kierowcy zaprogramowanie i przypisanie do kluczyka Forda Fiesta stałych parametrów i ograniczeń jak: prędkość maksymalna, głośność systemu audio, przypomnienie o zapięciu pasów, zablokowanie dezaktywacji systemów wspomagających bezpieczeństwo. Ta innowacyjna technologia ma zapewnić właścicielowi spokojny sen a kierowcy i pasażerom bezpieczeństwo.

Dyskretne oświetlenie

Wnętrze Forda Fiesta może być oświetlone jest za pomocą diod LED, które rozmieszczone są w centralnej części deski rozdzielczej, drzwiach, klamkach i okolicach miejsca na nogi.

Dyskretne oświetlenie

Szybkie odszranianie przedniej szyby z Quickclear

Ta inteligentna funkcja sprawia, że szybko wyruszysz w drogę nawet w mroźny poranek. Wystarczy nacisnąć przycisk, a ukryte w szybie elementy grzewcze szybko usuną lód, śnieg czy parę z przedniej szyby.

Automatycznie składane lusterka boczne

Elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka boczne mogą złożyć się automatycznie w chwili zamknięcia samochodu lub po wciśnięciu przycisku wewnątrz pojazdu. Takie rozwiązanie jest szczególnie przydatne na parkingach i w ciasnych miejscach. Pozwala uniknąć przypadkowego uszkodzenia lusterek.

Aktywna osłona krawędzi drzwi

Chyba każdemu zdarzyło się uderzyć drzwiami w inny samochód, donicę czy murek. Z myślą o takich sytuacjach Ford Fiesta może być wyposażony w aktywną osłonę krawędzi drzwi, która zapobiega wgnieceniom oraz chroni lakier.

Top