Home > Osobowe > NOWA FIESTA ST > Cechy i funkcje > Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo Twoje i Twojej Fiesty ST
to nasz priorytet

Nowy Ford Fiesta ST został wyposażony w liczne zaawansowane technologie stworzone po to, aby chronić Ciebie, Twoich pasażerów oraz sam samochód.

 

System ESC – pełna kontrola w każdych warunkach

Elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy (ESC) nieprzerwanie monitoruje ruch pojazdu. Wyczuwa wszelkie odchylenia od wybranego toru jazdy i dokonuje automatycznej korekty pozycji samochodu na drodze. System ten pomaga w utrzymaniu kontroli nad samochodem i skróceniu drogi hamowania w sytuacjach awaryjnych.

Poduszki powietrzne

Oprócz poduszek powietrznych kierowcy i pasażera auto wyposażono również w poduszki boczne chroniące okolice klatki piersiowej, a także poduszki kurtynowe. Co więcej Ford Fiesta został wyposażony w zagłówki zabezpieczające przed urazami kręgów szyjnych, napinacze wstępne i ograniczniki obciążenia przy pasach bezpieczeństwa oraz sygnalizację przypominającą o ich zapięciu. Każde z tych rozwiązań razem pracuje nad zapewnieniem maksymalnego bezpieczeństwa Tobie i Twoim bliskim.

Poduszki powietrzne
Zaawansowane systemy zwiększające kontrolę nad hamowaniem

Zaawansowane systemy zwiększające kontrolę nad hamowaniem

System przeciwdziałający blokowaniu kół podczas hamowania (ABS) wraz z elektronicznym rozdziałem siły hamowania (EBD) zapewniają lepszą kontrolę nad hamowaniem. Z kolei układ wspomagania hamowania awaryjnego (EBA) to kolejna funkcja, dzięki której Ford Fiesta skuteczniej zatrzymuje się w nagłych przypadkach - rozpoznaje on siłę nacisku na hamulec i automatycznie zwiększa ją w razie potrzeby.

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Ford Fiesta może zostać wyposażony w alarm obwodowy i podwójny zamek antywłamaniowy. Zamek ten uniemożliwia otwarcie drzwi z wewnątrz, nawet gdy ktoś próbuje włamać się przez okno. Aby włączyć podwójne ryglowanie, wystarczy dwukrotnie nacisnąć przycisk zamykania na pilocie.

Wysoki poziom bezpieczeństwa
Bezpieczeństwo na piątkę

Bezpieczeństwo na piątkę

Euro NCAP to wiodąca, niezależna organizacja, która ocenia poziom bezpieczeństwa każdego nowego samochodu, korzystając z najbardziej rygorystycznych testów. Wynik naszego miejskiego auta to dowód na olbrzymie zaangażowanie marki Ford w kwestie bezpieczeństwa – Ford Fiesta zdobył maksymalną liczbę 5 gwiazdek.

Wskaźnik ciśnienia w oponach

System pomiaru ciśnienia to komfort, wygoda i bezpieczeństwo. Kierowca jest informowany o spadku ciśnienia w oponie poprzez kontrolkę umieszczoną na desce rozdzielczej. Pozwala to na wczesną reakcję i szybkie rozwiązanie tego niebezpiecznego problemu.

Wskaźnik ciśnienia w oponach
Top