Home > Osobowe > MONDEO > Cechy i funkcje > Komfort jazdy

Ciesz się każdą podróżą

Inteligentne technologie i wzornictwo zastosowane w Fordzie Mondeo sprawiają, że jazda zawsze jest wyjątkowym przeżyciem. Od oświetlenia wnętrza, które można dostosować w zależności od nastroju, do automatycznej regulacji temperatury, a nawet przednich wielokonturowych foteli z funkcją masażu… Każdy szczegół zaprojektowano tak, aby Twoja podróż była relaksująca. Natomiast Ford Mondeo Hybrid kombi oferuje obszerną przestarzeń ładunkową, w której jeszcze nigdy nie zmieściło się aż tyle bagażu.

Ford Mondeo płaska podłoga bagażnika ułatwia bezproblemowy załadunek i rozładunek oraz przewożenie dużych i nieforemnych przedmiotów

Funkcjonalność kombi, wydajność hybrydy  

Przestrzeń bagażnika w większości pojazdów hybrydowych jest ograniczona z powodu dużych akumulatorów. Dzięki inteligentnej inżynierii i designowi Ford Mondeo Hybrid kombi jest pod tym względem wyjątkowy. Oferuje przestrzeń na wszystko, czego potrzebujesz. Pojemność samego bagażnika wynosi ponad 403 litry. Po złożeniu tylnych siedzeń może wzrosnąć do 1508 litrów. Z kolei płaska podłoga bagażnika ułatwia bezproblemowy załadunek i rozładunek oraz przewożenie dużych i nieforemnych przedmiotów. Pod podłogą bagażnika są ukryte dodatkowe schowki. Przestrzeń została zaprojektowana i wykorzystana w taki sposób, by zaoferować zarówno wszechstronny jak i wydajny samochód hybrydowy.

Ford SYNC 3 ze sterowaniem głosowym i ekranem dotykowym

Ford SYNC 3 to najnowsza i najbardziej zaawansowana wersja systemu SYNC. Jest szybki i intuicyjny w obsłudze. Można nim sterować za pomocą prostych poleceń głosowych w języku polskim. Większe przyciski nowego interfejsu ułatwiają obsługę, a 8'' ekran dotykowy obsługuje gesty znane ze smartfonów i tabletów, dzięki czemu korzystanie z niego jest dziecinnie proste. Ford SYNC 3 jest wyposażony w funkcje AppLink, Apple CarPlay oraz Android Auto umożliwiające wyświetlanie informacji z Twojego telefonu na ekranie dotykowym pokładowego systemu multimedialnego.

Ford Mondeo ekran dotykowy Ford SYNC 3
Dłoń z telefonem z uruchomioną aplikacją FordPass

Klucz do świata

FordPass Connect ułatwia podróżowanie:

  • Live Traffic przekazuje co 30 sekund aktualne informacje o ruchu drogowym do systemu nawigacji SYNC 3, aby umożliwić wybranie najlepszej trasy
  • Samochodowy punkt Wi-Fi umożliwia kierowcy i pasażerom bezproblemowe połączenie z Internetem nawet dziesięciu urządzeń
  • W razie wypadku FordPass Connect nawiąże połączenia ze służbami ratowniczymi w systemie eCall, podając lokalizację pojazdu

Dowiedz się więcej

Drzwi bagażnika zamykane i otwierane elektrycznie

Otwieranie i zamykanie bagażnika w nowym Fordzie Mondeo jest niezwykle łatwe. Drzwi bagażnika automatycznie otworzą się lub zamkną po naciśnięciu przycisku. Funkcja umożliwia też ustawienie odpowiedniej wysokości otwarcia klapy bagażnika.

Drzwi bagażnika otwierane i zamykane automatycznie

Podgrzewana przednia szyba Quickclear

Walka z lodem, śniegiem czy parą na przedniej szybie to już przeszłość. Wystarczy nacisnąć przycisk, a niewidoczne elementy grzewcze oczyszczą ją za Ciebie. Dzięki temu szybko ruszysz w drogę nawet w mroźny poranek.

Panoramiczny dach - jaśniejsze i bardziej przestronne wnętrze

Sterowana elektrycznie roleta dachowa odsłoni szklany dach, wpuszczając do środka naturalne światło, co doskonale doświetli wnętrze oraz nada mu wrażenie przestronności. Z kolei powłoka przeciwsłoneczna, która odbija promieniowanie słoneczne, ograniczy nagrzewanie się wnętrza i uchroni pasażerów przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Otwarty dach panoramiczny Forda Mondeo
Wysokiej klasy system audio w Fordzie Mondeo Vignale

Nowoczesne systemy audio

W Fordzie Mondeo możesz wybrać system Ford SYNC 3 z 8 wysokiej klasy głośnikami lub zaawansowanym modułem Sony DAB+ z 12 głośnikami Sony Hi-Fi.

Funkcja MyKey - Pożycz samochód i śpij spokojnie

Technologia MyKey® umożliwia kierowcy zaprogramowanie i przypisanie do kluczyka stałych parametrów i ograniczeń takich jak: prędkość maksymalna, głośność systemu audio, przypomnienie o zapięciu pasów, zablokowanie dezaktywacji systemów wspomagających bezpieczeństwo. Ta innowacyjna technologia ma zapewnić właścicielowi spokojny sen a kierowcy i pasażerom bezpieczeństwo.

Panel wyświetlający funkcje MyKey
Fotele wielokonturowe z funkcją masażu

Fotele, które lepiej podpierają ciało i masują mięśnie

Kierowca i pasażer siedzący z przodu mogą mieć do dyspozycji system ogrzewanych i wentylowanych foteli wielokonturowych z funkcją masażu. Ich niezaprzeczalną zaletą jest fakt, iż pomagają zwalczyć zmęczenie i dolegliwości pleców, stymulując mięśnie i układ krwionośny przy pomocy fal generowanych przez wbudowany system napełnianych powietrzem poduszek. System dostosowuje ciśnienie w każdej z poduszek, tak aby użytkownik miał wrażenie przesuwającego się po jego plecach wałka do masażu.

Nowoczesna konsola centralna

Intuicyjnie rozplanowana konsola centralna zapewnia doskonały dostęp do większości elementów sterujących od strony kierowcy i pasażera.

Konsola centralna Forda Mondeo
Nastrojowe oświetlenie centralnej konsoli Forda Mondeo

Oświetlenie dopasowane do Twojego nastroju

Funkcja nastrojowego oświetlenia oznacza, że podczas podróży po zmierzchu wnętrze pojazdu będzie dyskretnie wypełnione lekką poświatą w wybranym przez Ciebie kolorze.

Top