Home > Osobowe > MONDEO > Cechy i funkcje > Komfort jazdy

Komfort jazdy

Ford Mondeo wykorzystuje nowoczesną technologię i inteligentny design, aby zapewnić Tobie i Twoim pasażerom komfort na najwyższym poziomie. Od oświetlenia wnętrza, które dopasujesz do swojego nastroju, przez sterowaną elektronicznie klimatyzację, po fotele z funkcją masażu. Tutaj każdy detal został zaprojektowany tak, aby podróż minęła wyłącznie pod znakiem relaksu.

Podgrzewana przednia szyba Quickclear

Walka z lodem, śniegiem czy parą na przedniej szybie to już przeszłość. Wystarczy nacisnąć przycisk, a niewidoczne elementy grzewcze oczyszczą ją za Ciebie. Dzięki temu szybko ruszysz w drogę nawet w mroźny poranek.

Panoramiczny dach - jaśniejsze i bardziej przestronne wnętrze

Sterowana elektrycznie roleta dachowa odsłoni szklany dach, wpuszczając do środka naturalne światło, co doskonale doświetli wnętrze oraz nada mu wrażenie przestronności. Z kolei powłoka przeciwsłoneczna, która odbija promieniowanie słoneczne, ograniczy nagrzewanie się wnętrza i uchroni pasażerów przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Panoramiczny dach - jaśniejsze i bardziej przestronne wnętrze. Mondeo Titanium.
Oświetlenie dopasowane do Twojego nastroju. Mondeo Titanium.

Oświetlenie dopasowane do Twojego nastroju

Funkcja nastrojowego oświetlenia oznacza, że podczas podróży po zmierzchu wnętrze pojazdu będzie dyskretnie wypełnione lekką poświatą w wybranym przez Ciebie kolorze.

Samoczynnie ściemniające się lusterko wsteczne.

Automatycznie wykrywa i redukuje odbicia światła pochodzące z reflektorów pojazdów jadących z tyłu. Dzięki temu rozwiązaniu podróż staje się przyjemniejsza, mniej męcząca i przede wszystkim bezpieczniejsza.

Samoczynnie ściemniające się lusterko wsteczne. Mondeo Titanium.
Pożycz samochód i śpij spokojnie – Funkcja MyKey

Pożycz samochód i śpij spokojnie – Funkcja MyKey

Technologia MyKey® umożliwia kierowcy zaprogramowanie i przypisanie do kluczyka stałych parametrów i ograniczeń takich jak: prędkość maksymalna, głośność systemu audio, przypomnienie o zapięciu pasów, zablokowanie dezaktywacji systemów wspomagających bezpieczeństwo. Ta innowacyjna technologia ma zapewnić właścicielowi spokojny sen a kierowcy i pasażerom bezpieczeństwo.

Fotele, które lepiej podpierają ciało i masują mięśnie

Kierowca i pasażer siedzący z przodu mogą mieć do dyspozycji system ogrzewanych i wentylowanych foteli wielokonturowych z funkcją masażu. Ich niezaprzeczalną zaletą jest fakt iż pomagają zwalczyć zmęczenie i dolegliwości pleców, stymulując mięśnie i układ krwionośny przy pomocy fal generowanych przez wbudowany system napełnianych powietrzem poduszek. System dostosowuje ciśnienie w każdej z poduszek, tak aby użytkownik miał wrażenie przesuwającego się po jego plecach wałka do masażu.

Fotele, które lepiej podpierają ciało i masują mięśnie. Mondeo Titanium.
Top