JAK MOŻEMY CI POMÓC?

Home > Osobowe > MONDEO > Cechy i funkcje > Komfort jazdy

Ciesz się każdą podróżą

Technologie i wzornictwo zastosowane w Fordzie Mondeo sprawiają, że jazda zawsze jest wyjątkowym przeżyciem. Od oświetlenia wnętrza, które dostosujesz do nastroju do automatycznej regulacji temperatury, a nawet przednich foteli wielokonturowych z funkcją masażu. Każdy szczegół zaprojektowano tak, aby Twoja podróż była relaksująca. Dzięki technologii FordPass oddajemy w Twoje ręce zaawansowane funkcje. Poprzez aplikację zainstalowaną na smartfonie będziesz mógł zdalnie sterować różnymi  funkcjami w samochodzie: zablokujesz lub odblokujesz drzwi, sprawdzisz poziom paliwa czy oleju, a nawet poznasz stan techniczny pojazdu. Ponadto Ford Mondeo Hybrid  w wersji kombi zapewnia obszerną przestarzeń ładunkową, w której jeszcze nigdy nie zmieściło się aż tyle bagażu.

Zyskaj dostęp do inteligentnych funkcji

Aplikacja FordPass płynnie łączy Cię z Twoim nowym Fordem Mondeo przez modem FordPass, dostarczając Ci szereg praktycznych i innowacyjnych funkcji. To dzięki niej gdziekolwiek jesteś możesz mieć dostęp do swojego pojazdu, śledzić jego lokalizację czy kontrolować stan techniczny. Teraz wystarczy telefon, żeby siedząc wygodnie w fotelu odblokować lub zablokować drzwi, nagrzać wnętrze, sprawdzić poziom oleju, paliwa, ciśnienia w oponach czy stan żarówek. Technologia FordPass oferuje również funkcję Live Traffic, która w czasie rzeczywistym dostarcza aktualne informacje o natężeniu ruchu drogowego bezpośrednio do Twojego systemu nawigacji SYNC 3, pomagając Ci uniknąć opóźnień.Live Traffic 2021

FordPass shown on mobile phone
Ford Mondeo płaska podłoga bagażnika ułatwia bezproblemowy załadunek i rozładunek oraz przewożenie dużych i nieforemnych przedmiotów

Funkcjonalność kombi, wydajność hybrydy  

Przestrzeń bagażnika w większości pojazdów hybrydowych jest ograniczona z powodu dużych akumulatorów. Dzięki inteligentnej inżynierii i designowi Ford Mondeo Hybrid kombi jest pod tym względem wyjątkowy. Oferuje przestrzeń na wszystko, czego potrzebujesz. Pojemność samego bagażnika wynosi ponad 403 litry. Po złożeniu tylnych siedzeń może wzrosnąć do 1508 litrów. Z kolei płaska podłoga bagażnika ułatwia bezproblemowy załadunek i rozładunek oraz przewożenie dużych i nieforemnych przedmiotów. Pod podłogą bagażnika są ukryte dodatkowe schowki. Przestrzeń została zaprojektowana i wykorzystana w taki sposób, by zaoferować zarówno wszechstronny jak i wydajny samochód hybrydowy.

Ford SYNC 3 ze sterowaniem głosowym i ekranem dotykowym

Ford SYNC 3 to zaawansowany system zapewniający bezproblemową łączność oraz możliwość obsługiwania telefonu, odtwarzacza muzyki i systemu nawigacji dzięki prostym poleceniom głosowym. Możesz także skorzystać z 8-calowego kolorowego ekranu dotykowego wyposażonego w znaną ze smartfonów i tabletów intuicyjną funkcję przesuwania i zsuwania palcami. Ford SYNC 3 współpracuje również z Apple CarPlay, Android Auto i Applink, umożliwiając wyświetlanie informacji z Twojego smartfona na ekranie dotykowym. Co więcej, mając zainstalowaną na telefonie aplikację FordPass, możesz z niej wysyłać cele podróży bezpośrednio do systemu nawigacji SYNC 3.

Ford Mondeo ekran dotykowy Ford SYNC 3
Drzwi bagażnika otwierane i zamykane automatycznie

Drzwi bagażnika zamykane i otwierane elektrycznie

Otwieranie i zamykanie bagażnika w nowym Fordzie Mondeo jest niezwykle łatwe. Drzwi bagażnika automatycznie otworzą się lub zamkną po naciśnięciu przycisku. Funkcja umożliwia też ustawienie odpowiedniej wysokości otwarcia klapy bagażnika.

Podgrzewana przednia szyba Quickclear

Walka z lodem, śniegiem czy parą na przedniej szybie to już przeszłość. Wystarczy nacisnąć przycisk, a niewidoczne elementy grzewcze oczyszczą ją za Ciebie. Dzięki temu szybko ruszysz w drogę nawet w mroźny poranek.

Otwarty dach panoramiczny Forda Mondeo

Panoramiczny dach - jaśniejsze i bardziej przestronne wnętrze

Sterowana elektrycznie roleta dachowa odsłoni szklany dach, wpuszczając do środka naturalne światło, co doskonale doświetli wnętrze oraz nada mu wrażenie przestronności. Z kolei powłoka przeciwsłoneczna, która odbija promieniowanie słoneczne, ograniczy nagrzewanie się wnętrza i uchroni pasażerów przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Nowoczesne systemy audio

W Fordzie Mondeo możesz wybrać system Ford SYNC 3 z 8 wysokiej klasy głośnikami lub zaawansowanym modułem Sony DAB+ z 12 głośnikami Sony Hi-Fi.

Wysokiej klasy system audio w Fordzie Mondeo Vignale

Funkcja MyKey - Pożycz samochód i śpij spokojnie

Technologia MyKey® umożliwia kierowcy zaprogramowanie i przypisanie do kluczyka stałych parametrów i ograniczeń takich jak: prędkość maksymalna, głośność systemu audio, przypomnienie o zapięciu pasów, zablokowanie dezaktywacji systemów wspomagających bezpieczeństwo. Ta innowacyjna technologia ma zapewnić właścicielowi spokojny sen, a kierowcy i pasażerom bezpieczeństwo.

Panel wyświetlający funkcje MyKey
Fotele wielokonturowe z funkcją masażu

Fotele, które lepiej podpierają ciało i masują mięśnie

Kierowca i pasażer siedzący z przodu mogą mieć do dyspozycji system ogrzewanych i wentylowanych foteli wielokonturowych z funkcją masażu. Ich niezaprzeczalną zaletą jest fakt, iż pomagają zwalczyć zmęczenie i dolegliwości pleców, stymulując mięśnie i układ krwionośny przy pomocy fal generowanych przez wbudowany system napełnianych powietrzem poduszek. System dostosowuje ciśnienie w każdej z poduszek, tak aby użytkownik miał wrażenie przesuwającego się po jego plecach wałka do masażu.

Nowoczesna konsola centralna

Intuicyjnie rozplanowana konsola centralna zapewnia doskonały dostęp do większości elementów sterujących od strony kierowcy i pasażera.

Konsola centralna Forda Mondeo
Nastrojowe oświetlenie centralnej konsoli Forda Mondeo

Oświetlenie dopasowane do Twojego nastroju

Funkcja nastrojowego oświetlenia oznacza, że podczas podróży po zmierzchu wnętrze pojazdu będzie dyskretnie wypełnione lekką poświatą w wybranym przez Ciebie kolorze.

Łatwe ładowanie urządzeń przenośnych

Ford Mondeo został wyposażony nie tylko w dwa gniazda 12 V. Możesz również wybrać opcjonalne gniazdo 230 V z podwójnym wejściem USB . To najlepszy i najszybszy sposób na ładowanie urządzeń przenośnych podczas podróży.

Ford Mondeo interior detail of 230V power socket
Top