JAK MOŻEMY CI POMÓC?

Home > Osobowe > GALAXY > Cechy i funkcje > Prowadzenie

Praktyczna technologia

Ford Galaxy jest wyposażony w szereg zaawansowanych technologii, dzięki którym każda podróż jest łatwa i przyjemna.

System wspomagający parkowanie, system rozpoznawania znaków drogowych czy zaawansowany tempomat sprawiają, że siedząc za kierownicą Forda Galaxy, czujesz komfort, pewność i łatwość prowadzenia przemierzając kolejne kilometry podróży.

Inteligentny tempomat z funkcją Stop & Go

Inteligentny tempomat z funkcją Stop & Go pozwala podróżować z ustawioną wcześniej, stałą prędkością. Ułatwia prowadzenie w gęstym ruchu ulicznym lub w korku. System nieustannie monitoruje drogę przed samochodem, a gdy wykryje obecność pojazdu z przodu, zwolni lub całkowicie zatrzyma auto i wyłączy silnik, aby nie zużywał ani jednej kropli paliwa. Gdy droga znów będzie wolna, system uruchomi silnik i automatycznie przywróci ustawioną wcześniej prędkość. 

Ford Galaxy trailing another car with Adaptive Cruise Control

Kamera parkowania z przodu - z szerokim kątem widzenia

Niewielka kamera umieszczona z przodu samochodu przekazuje obraz wyświetlany w trybie podzielonym na ekranie systemu SYNC 3. Pozwala dostrzec inne pojazdy, rowerzystów lub pieszych po obu stronach samochodu. Przednia kamera z szerokim kątem widzenia ułatwia włączanie się do ruchu na skrzyżowaniach lub manewrowanie na parkingach o ograniczonej widoczności na boki.

Bezstresowe parkowanie i wyjeżdżanie z miejsca parkingowego

Active Park Assist wspomaga parkowanie równoległe. System sam wyszukuje odpowiednie miejsce, a gdy już to zrobi, automatycznie naprowadza na nie pojazd. Kierowcy pozostaje tylko kontrolowanie pedału gazu, hamulca i biegów zgodnie ze wskazówkami podawanymi przez system.

Bezstresowe parkowanie i wyjeżdżanie z miejsca parkingowego. Ford Galaxy.

Układ wspomagania kierownicy, który dostosowuje się do warunków

Elektryczny układ wspomagania kierownicy EPAS (Electric Power Assisted Steering) automatycznie dostosowuje się do prędkości jazdy i warunków.  Przy jeździe z niewielką prędkością system sprawia, że obrót kierownicy jest lżejszy. Zwiększa to możliwości manewru. Jednak wraz ze wzrostem prędkości rośnie opór kierownicy. W ten sposób kierowca lepiej czuje samochód i ma zapewnioną łatwiejszą kontrolę nad pojazdem. Teraz EPAS kontroluje również zjeżdżanie z toru jazdy, uwzględniając boczne wiatry i inne warunki drogowe.

Pewne prowadzenie bez względu na warunki drogowe

Inteligentny napęd na wszystkie koła (AWD) błyskawicznie reaguje na zmiany podłoża i automatycznie przekazuje odpowiednią ilość momentu obrotowego do tych kół, które mogą go najlepiej wykorzystać. Zapewnia to doskonałą przyczepność i kontrolę nad pojazdem.

Adaptacyjny tempomat. Ford Galaxy.

Adaptacyjny tempomat

Adaptacyjny tempomat to system kontroli prędkości, który monitoruje drogę przed samochodem. Adaptive Cruise Control pozwala wybrać i utrzymywać prędkość (od 25 do 180 km na godzinę) z jaką chce jechać kierowca, a gdy wykryje pojazd znajdujący się przed Twoim samochodem, zwolni lub zahamuje, by zapewnić odpowiednią odległość między pojazdami. Gdy droga znów będzie pusta, system przywróci ustawioną prędkość.

Unikaj przekraczania dozwolonej prędkości

Zadaniem innowacyjnej technologii Intelligent Speed Limiter, jest kontrolowanie prędkości z jaką porusza się samochód i dostosowywanie jej do obowiązujących znaków ograniczenia prędkości. Wykorzystuje do tego system rozpoznawania znaków drogowych (Traffic Sing Recognition), który odczytuje aktualne ograniczenia i automatycznie dostosowuje do nich prędkość pojazdu.

Unikaj przekraczania dozwolonej prędkości. Ford Galaxy.
Koniec problemu martwego pola. Ford Galaxy.

Dodatkowa para oczu

System monitorowania martwego pola widzenia w lusterku (BLIS) wykrywa pojazdy znajdujące się w martwym polu, aby zwiększyć bezpieczeństwo podczas zmiany pasaTechnologie wspomagające. W przypadku wykrycia innego pojazdu system powiadomi kierowcę za pomocą dyskretnych lampek ostrzegawczych wbudowanych w lusterkach bocznych. System ostrzegający przed pojazdami na drodze poprzecznej (Cross Traffic Alert) współpracuje
z BLIS, aby zwiększyć uwagę kierowcy podczas wyjeżdżania tyłem z miejsca
o ograniczonej widoczności. System wykrywa pojazdy nadjeżdżające z boku
i emituje wtedy sygnał dźwiękowy, aby poinformować Cię o ich obecności.

Ford SYNC z funkcją wzywania pomocy. Ford Galaxy.

Ford SYNC z funkcją wzywania pomocy

Jedną z funkcji systemu Ford SYNC 3 jest Emergency Assistance. Gdy dojdzie do wypadku, uruchamia się w momencie aktywacji poduszki powietrznej lub odcięcia pompy paliwa. Tak długo, jak telefon komórkowy jest podłączony do Ford SYNC 3, system może wykorzystywać go do połączenia ze służbami ratunkowymi, aby podać im wszystkie istotne informacje (np. współrzędne GPS) oraz umożliwić rozmowę z kierowcą. W każdej chwili możesz zdecydować o przerwaniu połączenia. W przypadku drobnych problemów na drodze, takich jak uszkodzenie opony, aplikacja FordPass pozwala szybko i łatwo wezwać pomoc drogową oraz śledzić jej przybycie na mapie w czasie rzeczywistym.

Kamera cofania

Słupki, rowery czy murki nie stanowią już problemu. Kamera cofania aktywuje się automatycznie, gdy wrzucisz wsteczny bieg i pokaże na wyświetlaczu SYNC 3 wszystko, co znajduje się z tyłu pojazdu. System nie tylko pokazuje przedmioty, które można przeoczyć, ale również wyświetla wirtualne linie pokazujące bieżącą ścieżkę i wspomagające parkowanie nawet w bardzo ciasnych przestrzeniach.

SYNC 3 detail
Top