Home > Osobowe > GALAXY > Cechy i funkcje > Prowadzenie

Prowadzenie

Ford Galaxy wyznacza nowe standardy w zakresie jakości i precyzji prowadzenia. Dostrojone zawieszenie przednie doskonale współgra
z zaawansowaną konstrukcją podwozia i szeroką gamą inteligentnych technologii. To perfekcyjne połączenie podnosi jakość jazdy bez względu na warunki. Dostępny opcjonalnie adaptacyjny układ kierowniczy pozwala na automatyczne dobranie przełożenia przekładni kierowniczej do prędkości jazdy, co z kolei umożliwia zachowanie optymalnej precyzji oraz łatwości manewrowania.

Dlatego gdy siedzisz za kierownicą Forda Galaxy, czujesz komfort, pewność
i łatwość prowadzenia przemierzając kolejne kilometry podróży.

Kamera parkowania z przodu z szerokim kątem widzenia

Zapewnia szerokokątny widok obejmujący przód pojazdu oraz boki z lewej i prawej strony. Jest to szczególnie przydatne na skrzyżowaniach oraz podczas wyjeżdżania do przodu z miejsc parkingowych o ograniczonej widoczności na boki. Dzięki niej zobaczysz pojazdy, rowerzystów lub pieszych z obydwu stron samochodu.

Bezstresowe parkowanie i wyjeżdżanie z miejsca parkingowego

Active Park Assist wspomaga parkowanie równoległe. System sam wyszukuje odpowiednie miejsce a gdy już to zrobi, automatycznie naprowadza na nie pojazd. Kierowcy pozostaje tylko kontrolowanie pedału gazu, hamulca i biegów zgodnie ze wskazówkami podawanymi przez system.

Bezstresowe parkowanie i wyjeżdżanie z miejsca parkingowego. Ford Galaxy.

Układ wspomagania kierownicy, który dostosowuje się do warunków

Elektryczny układ wspomagania kierownicy EPAS (Electric Power Assisted Steering) automatycznie dostosowuje się do prędkości jazdy i warunków.  Przy jeździe z niewielką prędkością system sprawia, że obrót kierownicy jest lżejszy. Zwiększa to możliwości manewru. Jednak wraz ze wzrostem prędkości rośnie opór kierownicy. W ten sposób kierowca lepiej czuje samochód i ma zapewnioną łatwiejszą kontrolę nad pojazdem. Teraz EPAS kontroluje również zjeżdżanie z toru jazdy, uwzględniając boczne wiatry i inne warunki drogowe.

Pewne prowadzenie bez względu na warunki drogowe

Inteligentny napęd na wszystkie koła (AWD) błyskawicznie reaguje na zmiany podłoża i automatycznie przekazuje odpowiednią ilość momentu obrotowego do tych kół, które mogą go najlepiej wykorzystać. Zapewnia to doskonałą przyczepność i kontrolę nad pojazdem.

Adaptacyjny tempomat

Adaptacyjny tempomat to system kontroli prędkości, który monitoruje drogę przed samochodem. Adaptive Cruise Control pozwala wybrać i utrzymywać prędkość (od 25 do 180 km na godzinę) z jaką chce jechać kierowca, a gdy wykryje pojazd znajdujący się przed Twoim samochodem, zwolni lub zahamuje, by zapewnić odpowiednią odległość między pojazdami. Gdy droga znów będzie pusta, system przywróci ustawioną prędkość.

Adaptacyjny tempomat. Ford Galaxy.
Unikaj przekraczania dozwolonej prędkości. Ford Galaxy.

Unikaj przekraczania dozwolonej prędkości

Zadaniem tej innowacyjnej technologii jaką jest Intelligent Speed Limiter, jest kontrolowanie prędkości z jaką porusza się samochód i dostosowywanie do obowiązujących znaków ograniczenia prędkości. Wykorzystuje do tego system rozpoznawania znaków drogowych (Traffic Sign Recognition), który odczytuje aktualne ograniczenia prędkości i automatycznie dostosowuje do nich prędkość pojazdu oraz system nawigacji.

System, który może zmniejszyć siłę kolizji lub pozwolić uniknąć zderzenia

Nowatorski system zapobiegający kolizjom Pre-Collision Assist pozwala na zredukowanie siły zderzenia lub całkowite uniknięcie kolizji podczas jazdy w korkach ulicznych i z niską prędkością. Jeśli system wykryje, że samochód przez Tobą nagle się zatrzymał, automatycznie włącza hamulce.

System, który może zmniejszyć siłę kolizji lub pozwolić uniknąć zderzenia. Ford Galaxy.
Dodatkowa pomoc przy cofaniu. Ford Galaxy.

Dodatkowa pomoc przy cofaniu

Funkcja Cross Traffic Alert ostrzega o pojazdach nadjeżdżających z prawej lub lewej strony podczas manewru wyjazdu tyłem z miejsca parkingowego. Wykorzystuje do tego dyskretne diody umieszczone w lusterkach bocznych. Technologia ta wchodzi w skład systemu monitorowania martwego pola widzenia w lusterkach (BLIS).

Koniec problemu martwego pola

System monitorowania martwego pola widzenia w lusterku (Blind Spot Information) ostrzega kierowcę, że inny pojazd wjechał w martwe pole widzenia, poprzez włączenie dyskretnych diod wbudowanych w lusterka zewnętrzne po odpowiedniej stronie.

Koniec problemu martwego pola. Ford Galaxy.
Ford SYNC z funkcją wzywania pomocy. Ford Galaxy.

Ford SYNC z funkcją wzywania pomocy

Jedną z funkcji systemu Ford SYNC 3 jest funkcja Emergency AssistanceFord Assistance. Gdy dojdzie do wypadku, uruchamia się w momencie aktywacji poduszki powietrznej lub odcięcia pompy paliwa. Tak długo, jak telefon komórkowy jest podłączony do Ford SYNC 3, system może wykorzystać go do połączenia ze służbami ratunkowymi, aby podać im wszystkie istotne informacje (np. współrzędne GPS) oraz umożliwić rozmowę z kierowcą.

Aktualne informacje drogowe

Funkcja Live TrafficFordPass with Live Traffic pomaga w płynnym podróżowaniu. Przekazuje, co 30 sekund aktualne informacje o ruchu drogowym do systemu nawigacji SYNC 3, aby umożliwić wybranie najlepszej trasy. 

Aby korzystać z Live Traffic wystarczy pobrać na telefon aplikację FordPass i sparować ją z systemem SYNC 3.

SYNC 3 detail
Top