Home > Osobowe > FOCUS ST > Cechy i funkcje > Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Wyjątkowe osiągi muszą iść w parze z wysokim poziomem bezpieczeństwa. To dlatego Ford Focus ST został wyposażony w szereg zaawansowanych technologii chroniących Ciebie i Twoich pasażerów.

Pomaga uniknąć kolizji przy niskich prędkościach

Nowatorski system zapobiegający kolizjom przy małych prędkościach (ACS) pozwala na zredukowanie siły uderzenia lub całkowite uniknięcie kolizji podczas jazdy w korkach ulicznych i z niską prędkością (do 50 km/h). Jeśli system wykryje, że samochód przez Tobą nagle się zatrzymał, automatycznie włącza hamulce.

Tryb sportowy – żyj na maksymalnych obrotach

System ESC można przełączać między dwoma trybami. Tryb Sport daje pełną kontrolę nad momentem obrotowym silnika i ogranicza ingerencję ESC, by zapewnić sportowe wrażenia z jazdy. Wyłączona zostaje też kontrola trakcji, pozostawiając kierowcy więcej swobody i odpowiedzialności w prowadzeniu. Przełączenie na tryb „Off” wyłącza całkowicie ESC i kontrolę trakcji.

Red Ford Focus ST rear view close-up
Ford Focus ST showing airbags' positions

Inteligentny system bezpieczeństwa (IPS)

Inteligentny System Bezpieczeństwa (IPS) wykorzystuje szereg nowoczesnych rozwiązań technicznych w celu zapewnienia ochrony użytkownikom pojazdu.

Zaawansowane systemy zwiększające kontrolę nad hamowaniem

System przeciwdziałający blokowaniu kół podczas hamowania (ABS) wraz z elektronicznym rozdziałem siły hamowania zapewniają lepszą kontrolę nad hamowaniem.

Red Ford Focus ST black alloy wheel in detail
Black Ford Focus ST Tyre system

Ostrzeganie o spadku ciśnienia w oponach

System pomiaru ciśnienia – wygoda, komfort i bezpieczeństwo. Gdy tylko w jednej z opon zacznie spadać ciśnienie, kierowca zostanie o tym natychmiast poinformowany za pomocą kontrolki na desce rozdzielczej. Pozwala to na wczesną reakcję i szybkie rozwiązanie tego niebezpiecznego problemu.

Poprawiający bezpieczeństwo system przypominania o zapięciu pasów

Ta funkcja dba o bezpieczeństwo pasażerów znajdujących się na tylnych siedzeniach. Jeśli przy którymkolwiek z zajmowanych miejsc pasy są niezapięte, zostanie to zasygnalizowane sygnałem dźwiękowym oraz wizualnym.

Red Ford Focus ST seat belt system
Top