Home > Osobowe > FOCUS RS > Cechy i funkcje > Prowadzenie

Prowadzenie

Ford Focus RS oddaje do użytku kierowcy przełomowe rozwiązania techniczne. Każda zastosowana w nim technologia ma inne zadanie, ale kieruje nimi jeden cel.

Maksymalne panowanie nad pojazdem na zakrętach

System poprawiający stabilność na zakrętach (Torque Vectoring Control) stale rozkłada moment obrotowy silnika pomiędzy przednie koła, dostosowując ich pracę do nawierzchni i warunków drogowych. Ten zaawansowany system reaguje 100 razy na sekundę, zapewniając precyzyjne prowadzenie i dobre trzymanie się drogi.

Gotowy do codziennej jazdy. Przygotowany na pokonywanie bezdroży.

System elektronicznej stabilizacji toru jazdy (ESP) można przełączać pomiędzy trzema trybami: normalny, sportowy lub wyczynowy. W ramach poszczególnych trybów dostosowywane są parametry: napędu na cztery koła, amortyzatorów, elektronicznego systemu stabilizacji toru jazdy i układu ABS, czas reakcji kierownicy i silnika, a nawet dźwięk silnika.

Ford Focus RS Suspension detail

Zawieszenie, które dostosowuje się do stylu jazdy

Inspirowane samochodami rajdowymi, dodatkowo wzmocnione zawieszenie „Öhlins Tenneco” pozwala utrzymać pełną kontrolę nad Fordem Focus RS. Dzięki niemu samochód świetnie trzyma się nawierzchni, prowadzenie jest precyzyjne, a kierowca lepiej czuje drogę. Co więcej, podczas jazdy na torze dwa ustawienia amortyzatorów pozwalają uzyskać jeszcze twardsze zawieszenie, dostarczając Ci czystej radości z jazdy i ekstremalnej dawki adrenaliny.

Maksymalna kontrola i dynamiczna stylizacja

Ford Focus RS został wyposażony w specjalnie zaprojektowany silnik o pojemności 2,3 litra z turbosprężarką typu Twin Scroll, który w połączeniu z innowacyjnym napędem na wszystkie koła oraz układem TVC poprawiającym stabilność na zakrętach zapewnia przyczepność, zwrotność i nieposkromioną moc. Charakteryzuje się dynamiczną stylizacją nadwozia przyczyniającą się do polepszenia właściwości aerodynamicznych, a także technologiami, które debiutują w modelu ze znaczkiem RS.

Blue Ford Focus RS Option Pack rear on race track
Blue Ford Focus RS Bi-Xenon headlamps

Reflektory, które zapewniają doskonałą widoczność

Reflektory biksenonowe w Fordzie Fosus RS to doskonałe połączenie designu i praktyczności. Standardowe biksenonowe lampy główne oferują funkcję Adaptive Front Lighting, dostosowującą intensywność i kąt świecenia do prędkości auta, kąta skrętu i odległości od obiektów na drodze tak, by jej oświetlenie było optymalne. 

Wśród siedmiu różnych trybów znajdują się ustawienia odpowiednie do jazdy w terenie zabudowanym, poza nim, na autostradach lub w niekorzystnych warunkach pogodowych.

Top