Home > Osobowe > FOCUS RS > Cechy i funkcje > Osiągi i zużycie paliwa

Osiągi i zużycie paliwa

Opracowany przez zespół Ford Performance Ford Focus RS został wyposażony w rozwiązania techniczne, dzięki którym wyróżnia się niezrównaną mocą oraz imponujacymi osiągami.

Ford Focus RS 2.3-litre EcoBoost engine detail

Silnik 2,3 litra EcoBoost – unikatowa jednostka napędowa zapewniająca wyższą moc

Źródłem napędu Forda Focusa RS jest silnik z technologią EcoBoost o pojemności 2,3 litra. Zastosowana w nim turbosprężarka typu Twin Scroll o małej bezwładności, w połączeniu z wydajnym intercoolerem, dostarczają silnikowi odpowiedniej ilości powietrza o właściwej temperaturze. Zintegrowany z głowicą kolektor wydechowy, który maksymalizuje energię kinetyczną kierowaną na łopatki turbiny, umożliwia uzyskanie niższego poziomu emisji spalin oraz mniejszego zużycia paliwa, gwarantując jednocześnie większą moc. Silnik rozwija 350 KM przy 6800 obr./min i moment obrotowy 440 Nm (470 Nm z funkcją OverBoost). Dzięki temu nawet w niskim zakresie obrotów samochód osiąga niesamowite przyśpieszenie.

Samochód stworzony na bazie najlepszych doświadczeń

Focus RS został zaprojektowany przez zespół Ford Performance, który w trakcie projektowania korzystał również z sugestii tak doświadczonego kierowcy jak Ken Block. Główną ideą było stworzenie samochodu o ponadprzeciętnych osiągach i wrażeniach z jazdy zarówno na drodze, jak i na torze.

Ford Focus RS Ford Performance engine cover
Top