Home > Osobowe > FOCUS RS > Cechy i funkcje > Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Samochód oferujący sportowe osiągi jak Focus RS musi gwarantować też
najwyższy poziom bezpieczeństwa. 
Dlatego Forda Focus RS wyposażono w szeroką gamę 
zaawansowanych funkcji chroniących kierowcę i jego pasażerów.

Blue Ford Focus RS on the road rear view

Inteligentny system bezpieczeństawa (IPS)

Inteligentny System Bezpieczeństwa (IPS) wykorzystuje szereg nowoczesnych rozwiązań technicznych w celu zapewnienia ochrony użytkownikom pojazdu. Zastosowane w nim rozwiązania obejmują między innymi konstrukcję nadwozia ze stali o ultra wysokiej wytrzymałości, układ ABS z elektroniczmym rozdziałem siły hamowania (EBD), poduszki i kurtyny powietrzne oraz kierownicę i pedały, które cofają się w chwili zderzenia.

Zaawansowane systemy zwiększające kontrolę nad hamowaniem

System przeciwdziałający blokowaniu kół podczas hamowania (ABS) wraz z elektronicznym rozdziałem siły hamowania zapewniają lepszą kontrolę nad hamowaniem.

Blue Ford Focus RS front wheel detail
Ford Focus RS interior cockpit, steering wheel, dashboard, centre console, rear-view mirror

Wskaźnik ciśnienia w oponach

System pomiaru ciśnienia – wygoda, komfort i bezpieczeństwo. Gdy tylko w jednej z opon zacznie spadać ciśnienie, kierowca zostanie o tym natychmiast poinformowany za pomocą kontrolki na desce rozdzielczej. Pozwala to na wczesną reakcję i szybkie rozwiązanie tego niebezpiecznego problemu.

Pomaga uniknąć kolizji przy niskich prędkościach

Nowatorski system zapobiegający kolizjom przy małych prędkościach (ACS) pozwala na zredukowanie siły uderzenia lub całkowite uniknięcie kolizji podczas jazdy w korkach ulicznych i z niską prędkością (do 50 km/h). Jeśli system wykryje, że samochód przez Tobą nagle się zatrzymał, automatycznie włącza hamulce.

Blue Ford Focus RS standing behind red Ford
Top