Home > Osobowe > FIESTA > Cechy i funkcje > Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo i zabezpieczenia to priorytet

Ford Fiesta posiada szereg inteligentnych technologii stworzonych po to, aby chronić Ciebie, Twoich pasażerów oraz bagaż. Kluczowe funkcje i wyposażenie pojazdu to Pre-Collision Assist z funkcją wykrywania pieszych, układ wspomagania hamowania awaryjnego (EBA) oraz system stabilizacji toru jazdy przyczepy (TSA).

Pre-Collision Assist - system zapobiegania kolizjom

Nowatorski system zapobiegający kolizjom Pre-Collision Assist pozwala na zredukowanie siły zderzenia lub całkowite uniknięcie kolizji podczas jazdy w korkach ulicznych i z niską prędkością Jeśli system wykryje, że samochód przez Tobą nagle się zatrzymał, automatycznie włącza hamulce.

Poduszki powietrzne

Oprócz poduszek powietrznych kierowcy i pasażera auto wyposażono również w poduszki boczne chroniące okolice klatki piersiowej, a także poduszki kurtynowe. Co więcej Ford Fiesta został wyposażony w zagłówki zabezpieczające przed urazami kręgów szyjnych, napinacze wstępne i ograniczniki obciążenia przy pasach bezpieczeństwa oraz sygnalizację przypominającą o ich zapięciu. Każde z tych rozwiązań razem pracuje nad zapewnieniem maksymalnego bezpieczeństwa Tobie i Twoim bliskim.

Poduszki powietrzne. Ford Fiesta
Wysoki poziom bezpieczeństwa. Ford Fiesta

Zabezpieczenie przed kradzieżą

Zaawansowany system alarmowy Thatcham kategorii 1 obejmuje alarm obwodowy i podwójny zamek antywłamaniowy. System emituje głośny sygnał dźwiękowy w przypadku włamania, podniesienia pojazdu lub wykrycia ruchu wewnątrz auta. 

Powiadomienia o aktywacji alarmu możesz otrzymywać na telefon poprzez aplikację FordPass. 

Zaawansowane systemy zwiększające kontrolę nad hamowaniem

System przeciwdziałający blokowaniu kół podczas hamowania (ABS) wraz z elektronicznym rozdziałem siły hamowania (EBD) zapewniają lepszą kontrolę nad hamowaniem. Z kolei układ wspomagania hamowania awaryjnego (EBA) to kolejna funkcja, dzięki której Ford Fiesta skuteczniej zatrzymuje się w nagłych przypadkach - rozpoznaje on siłę nacisku na hamulec i automatycznie zwiększa ją w razie potrzeby.

Zaawansowane systemy zwiększające kontrolę nad hamowaniem. Ford Fiesta
Ostrzeganie o hamowaniu awaryjnym. Ford Fiesta

Ostrzeganie o hamowaniu awaryjnym

W przypadku nagłego hamowania światła stopu automatycznie zaczynają migać, sygnalizując innym kierowcom potencjalne niebezpieczeństwo.

Bezpieczeństwo na piątkę

Euro NCAP to wiodąca, niezależna organizacja, która ocenia poziom bezpieczeństwa każdego nowego samochodu, korzystając z najbardziej rygorystycznych testów. Wynik naszego miejskiego auta to dowód na olbrzymie zaangażowanie marki Ford w kwestie bezpieczeństwa – Ford Fiesta zdobył maksymalną liczbę 5 gwiazdek.

Bezpieczeństwo na piątkę. Ford Fiesta
System ESC – pełna kontrola w każdych warunkach. Ford Fiesta

System ESC – pełna kontrola w każdych warunkach

Elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy (ESC) nieprzerwanie monitoruje ruch pojazdu. Wyczuwa wszelkie odchylenia od wybranego toru jazdy i dokonuje automatycznej korekty pozycji samochodu na drodze. System ten pomaga w utrzymaniu kontroli nad samochodem i skróceniu drogi hamowania w sytuacjach awaryjnych.

System wspomagający hamowanie awaryjne (EBA)

Układ wspomagania hamowania awaryjnego to kolejne rozwiązanie pomagające kierowcy Forda Fiesta w skuteczniejszym hamowaniu w sytuacjach awaryjnych. Rozpoznając siłę nacisku na hamulec, system automatycznie zwiększa ją w razie potrzeby.

System wspomagający hamowanie awaryjne (EBA). Ford Fiesta
Wskaźnik ciśnienia w oponach. Ford Fiesta

System monitorowania ciśnienia w oponach

System monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS) – wygoda, komfort i bezpieczeństwo. Gdy tylko w jednej z opon zacznie spadać ciśnienie, kierowca zostanie o tym natychmiast poinformowany za pomocą kontrolki na desce rozdzielczej.  Pozwala to na wczesną reakcję i szybkie rozwiązanie tego niebezpiecznego problemu. Powiadomienia o ciśnieniu w oponach możesz też otrzymywać bezpośrednio na telefon dzięki aplikacji FordPass.

Top