Home > Osobowe > FIESTA > Cechy i funkcje > Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo i zabezpieczenia to priorytet

Ford Fiesta posiada szereg inteligentnych technologii stworzonych po to, aby chronić Ciebie, Twoich pasażerów oraz bagaż. Kluczowe funkcje i wyposażenie pojazdu to Pre-Collision Assist z funkcją wykrywania pieszych, układ wspomagania hamowania awaryjnego (EBA) oraz system stabilizacji toru jazdy przyczepy (TSA).

Pre-Collision Assist - system zapobiegania kolizjom

Nowatorski system zapobiegający kolizjom Pre-Collision Assist pozwala na zredukowanie siły zderzenia lub całkowite uniknięcie kolizji podczas jazdy w korkach ulicznych i z niską prędkością Jeśli system wykryje, że samochód przez Tobą nagle się zatrzymał, automatycznie włącza hamulce.

Poduszki powietrzne

Oprócz poduszek powietrznych kierowcy i pasażera auto wyposażono również w poduszki boczne chroniące okolice klatki piersiowej, a także poduszki kurtynowe. Co więcej Ford Fiesta został wyposażony w zagłówki zabezpieczające przed urazami kręgów szyjnych, napinacze wstępne i ograniczniki obciążenia przy pasach bezpieczeństwa oraz sygnalizację przypominającą o ich zapięciu. Każde z tych rozwiązań razem pracuje nad zapewnieniem maksymalnego bezpieczeństwa Tobie i Twoim bliskim.

Poduszki powietrzne. Ford Fiesta
Wysoki poziom bezpieczeństwa. Ford Fiesta

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Ford Fiesta może zostać wyposażony w alarm obwodowy i podwójny zamek antywłamaniowy. Zamek ten uniemożliwia otwarcie drzwi z wewnątrz, nawet gdy ktoś próbuje włamać się przez okno. Aby włączyć podwójne ryglowanie, wystarczy dwukrotnie nacisnąć przycisk zamykania na pilocie.

Zaawansowane systemy zwiększające kontrolę nad hamowaniem

System przeciwdziałający blokowaniu kół podczas hamowania (ABS) wraz z elektronicznym rozdziałem siły hamowania (EBD) zapewniają lepszą kontrolę nad hamowaniem. Z kolei układ wspomagania hamowania awaryjnego (EBA) to kolejna funkcja, dzięki której Ford Fiesta skuteczniej zatrzymuje się w nagłych przypadkach - rozpoznaje on siłę nacisku na hamulec i automatycznie zwiększa ją w razie potrzeby.

Zaawansowane systemy zwiększające kontrolę nad hamowaniem. Ford Fiesta
Ostrzeganie o hamowaniu awaryjnym. Ford Fiesta

Ostrzeganie o hamowaniu awaryjnym

W przypadku nagłego hamowania światła stopu automatycznie zaczynają migać, sygnalizując innym kierowcom potencjalne niebezpieczeństwo.

Bezpieczeństwo na piątkę

Euro NCAP to wiodąca, niezależna organizacja, która ocenia poziom bezpieczeństwa każdego nowego samochodu, korzystając z najbardziej rygorystycznych testów. Wynik naszego miejskiego auta to dowód na olbrzymie zaangażowanie marki Ford w kwestie bezpieczeństwa – Ford Fiesta zdobył maksymalną liczbę 5 gwiazdek.

Bezpieczeństwo na piątkę. Ford Fiesta
System ESC – pełna kontrola w każdych warunkach. Ford Fiesta

System ESC – pełna kontrola w każdych warunkach

Elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy (ESC) nieprzerwanie monitoruje ruch pojazdu. Wyczuwa wszelkie odchylenia od wybranego toru jazdy i dokonuje automatycznej korekty pozycji samochodu na drodze. System ten pomaga w utrzymaniu kontroli nad samochodem i skróceniu drogi hamowania w sytuacjach awaryjnych.

System wspomagający hamowanie awaryjne (EBA)

Układ wspomagania hamowania awaryjnego to kolejne rozwiązanie pomagające kierowcy Forda Fiesta w skuteczniejszym hamowaniu w sytuacjach awaryjnych. Rozpoznając siłę nacisku na hamulec, system automatycznie zwiększa ją w razie potrzeby.

System wspomagający hamowanie awaryjne (EBA). Ford Fiesta
Wskaźnik ciśnienia w oponach. Ford Fiesta

Wskaźnik ciśnienia w oponach

System pomiaru ciśnienia to komfort, wygoda i bezpieczeństwo. Kierowca jest informowany o spadku ciśnienia w oponie poprzez kontrolkę umieszczoną na desce rozdzielczej. Pozwala to na wczesną reakcję i szybkie rozwiązanie tego niebezpiecznego problemu.

Top