Konfigurator Jazda próbna Znajdź Dealera Umów się na serwis Ask Ford
Home > Osobowe > EXPLORER > Cechy i funkcje > Osiągi i zużycie paliwa

Osiągi i zużycie paliwa

Ford Explorer to największy, najbardziej wyrafinowany i najbardziej wszechstronny SUV Forda, jaki kiedykolwiek był w sprzedaży w Europie. Zaawansowany hybrydowy układ napędowy Typu Plug-in współpracuje z 3-litrowym silnikiem EcoBoost V6 z turbodoładowaniem, zapewniając 457 KM mocy i wyjątkową wydajność. Silnik jest wyposażony w inteligentną 10-biegową automatyczną skrzynię biegów, która zapewnia satysfakcjonującą dynamikę jazdy, niezależnie od tego, czy pokonujesz górskie wzniesienia, brodzisz przez rzekę lub mkniesz autostradą.

Przyjazny środowisku. Cichy. Pełen możliwości.

Explorer doskonale sprawdzi się zarówno na zatłoczonych miejskich ulicach, jak i podczas jazdy w trudnym terenie. Zaawansowany napęd Plug-in Hybrid (PHEV) w Fordzie Explorer łączy silnik elektryczny (100 KM) z 3,0-litrowym silnikiem benzynowym EcoBoost z turbodoładowaniem (357 KM). Zapewnia to łączną hybrydową moc 457 KM, niezwykle niskie zużycie paliwa i emisję CO2 wynoszącą zaledwie 71 g/km. Co więcej, zależnie od potrzeb można zdecydować czy włączyć tryb hybrydowy w celu oszczędzania akumulatora lub tryb benzynowy przydatny podczas długich podróży.

Elektryczna wydajność

Przy pełnym naładowaniu, Ford Explorer Plug-in Hybrid może przejechać do 48 km, korzystając wyłącznie z energii elektrycznej, nie emitujac przy tym żadnych spalin. Aby zmaksymalizować wydajność system wykorzystuje również hamowanie regeneracyjne, które w połączeniu z energią generowaną przez silnik EcoBoost, zwiększa zasięg akumulatora.

Wnętrze Forda Explorer – cyfrowa deska rozdzielcza z informacją o aktualnym zasięgu pojazdu na napędzie elektrycznym
Gniazdo ładowania Forda Explorer

Łatwe ładowanie

Forda Explorer Plug-in Hybrid można łatwo naładować w domu z tradycyjnego gniazdka elektrycznego 230 V, za pomocą domowej ładowarki Wallbox lub na publicznej stacji ładowania. Samochód standardowo wyposażony jest w kabel służący do ładowania bezpośrednio z domowego gniazdka elektrycznego.

Zalecaną metodą ładowania dla Explorera Plug-in Hybrid jest ładowarka Ford Connected Wallbox, dzięki której w pełni naładujesz baterię w nieco ponad 3 godziny. Dostępne ładowarki można znaleźć na stronie www.akcesoria-ford.pl. Ładowarkę wraz z kompleksową usługą montażu możesz zamówić u swojego dealera Forda.
Niezależnie, czy używasz standardowego gniazdka domowego czy ładowarki ściennej, możesz zdalnie zarządzać ustawieniami ładowania za pośrednictwem aplikacji FordPass na Twoim smartfonie np. ustawić preferowany czas ładowania pojazdu.

Poza domem, Forda Explorer szybko naładujesz prądem zmiennym na publicznych stacjach ładowania.

Obrotowy przełącznik zmiany biegów

Automatyczną, 10-stopniową skrzynię biegów w Fordzie Explorer cechują szybkie reakcje, płynna zmiana biegów i wydajność zapewniające satysfakcjonującą dynamikę jazdy. Wyposażona jest w nowoczesny obrotowy przełącznik zmiany biegów, który uwalnia dodatkowe miejsce w konsoli środkowej.

Wnętrze Forda Explorer – obrotowy przełącznik zmiany biegów
Wnętrze Forda Explorer – kierownica i manetki zmiany biegów

Manetki do zmiany biegów – jeszcze większa przyjemność z jazdy

W manetki do zmiany biegów zazwyczaj wyposażone są tylko samochody sportowe. Teraz to rozwiązanie znajdziesz też w Fordzie Explorer. Technologia ta pozwoli Ci na szybką i lekką zmianę biegów – nawet podczas zakrętów - dostarczając Ci jeszcze więcej przyjemności z jazdy.

Top