Home > Osobowe > NOWY EXPLORER > Cechy i funkcje > Osiągi i zużycie paliwa

Osiągi i zużycie paliwa

Nowy Ford Explorer to największy, najbardziej wyrafinowany i najbardziej wszechstronny SUV Forda, jaki kiedykolwiek był w sprzedaży w Europie. Zaawansowany hybrydowy układ napędowy Typu Plug-in współpracuje z 3-litrowym silnikiem EcoBoost V6 z turbodoładowaniem, zapewniając 457 KM mocy i wyjątkową wydajność. Silnik jest wyposażony w inteligentną 10-biegową automatyczną skrzynię biegów, która zapewnia satysfakcjonującą dynamikę jazdy, niezależnie od tego, czy pokonujesz górskie wzniesienia, brodzisz przez rzekę lub mkniesz autostradą.

Przyjazny środowisku. Cichy. Pełen możliwości.

Nowy Explorer doskonale sprawdzi się zarówno na zatłoczonych miejskich ulicach, jak i podczas jazdy w trudnym terenie. Zaawansowany napęd Plug-in Hybrid (PHEV) w nowym Fordzie Explorer łączy silnik elektryczny (100 KM) z 3,0-litrowym silnikiem benzynowym EcoBoost z turbodoładowaniem (357 KM). Zapewnia to łączną hybrydową moc 457 KM, niezwykle niskie zużycie paliwa i emisję CO2 wynoszącą zaledwie 71 g/km. Co więcej, zależnie od potrzeb można zdecydować czy włączyć tryb hybrydowy w celu oszczędzania akumulatora lub tryb benzynowy przydatny podczas długich podróży.

Elektryczna wydajność

Przy pełnym naładowaniu, nowy Ford Explorer może przejechać do 40 km, korzystając wyłącznie z energii elektrycznej, nie emitujac przy tym żadnych spalin. Aby zmaksymalizować wydajność system korzysta również z hamowania regeneracyjnego, które w połączeniu z energią generowaną przez silnik EcoBoost, zwiększa zasięg akumulatora.

Wnętrze Forda Explorer – cyfrowa deska rozdzielcza z informacją o aktualnym zasięgu pojazdu na napędzie elektrycznym
Gniazdo ładowania Forda Explorer

Łatwe ładowanie

Nowy Ford Explorer Plug-in Hybrid to połączenie potężnego silnika benzynowego Ford EcoBoost V6 o pojemności 3,0 l oraz zaawansowanej technologii napędu elektrycznego. Razem zapewniają dynamiczne osiągi oraz praktycznie natychmiastowy moment obrotowy, pozwalając kierowcy zachować pewność siebie podczas długich podróży. Akumulator pojazdu Explorer Plug-in Hybrid można łatwo naładować w domu ze standardowego gniazdka elektrycznego, za pomocą ładowarki domowej lub w publicznej stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Jazda w pełnym trybie elektrycznym jest niezwykle cicha i płynna.

Obrotowy przełącznik zmiany biegów

Automatyczną, 10-stopniową skrzynię biegów w Fordzie Explorer cechują szybkie reakcje, płynna zmiana biegów i wydajność zapewniające satysfakcjonującą dynamikę jazdy. Wyposażona jest w nowoczesny obrotowy przełącznik zmiany biegów, który uwalnia dodatkowe miejsce w konsoli środkowej.

Wnętrze Forda Explorer – obrotowy przełącznik zmiany biegów
Wnętrze Forda Explorer – kierownica i manetki zmiany biegów

Manetki do zmiany biegów – jeszcze większa przyjemność z jazdy

W manetki do zmiany biegów zazwyczaj wyposażone są tylko samochody sportowe. Teraz to rozwiązanie znajdziesz też w Fordzie Explorer. Technologia ta pozwoli Ci na szybką i lekką zmianę biegów – nawet podczas zakrętów - dostarczając Ci jeszcze więcej przyjemności z jazdy.

Top