Home > Dostawcze > TRANSIT CUSTOM > Cechy i funkcje > Prowadzenie

Prowadzenie

Ford Transit Custom jest niezwykle zwrotny i łatwy w prowadzeniu - nawet przy pełnym załadunku.

W Twoje ręce oddajemy również szereg inteligentnych technologii, które pozwolą Ci czerpać przyjemność z każdego kilometra podróży.

Pomoc w utrzymaniu pojazdu na pasie ruchu

W przypadku wykrycia niezamierzonego zjechania z pasa ruchu system LKA ostrzega o tym kierowcę poprzez wywołanie drgań na kierownicy.

new six-speed SelectShift automatic transmission

Automatyczna skrzynia biegów SelectShift

Silniki o mocy zarówno 130 KM, jak i 170 KM są dostępne z nową, sześciobiegową przekładnią automatyczną SelectShift. Dostarcza ona kierowcy wiele przyjemności i ułatwia jazdę szczególnie podczas wysokiego natężenia ruchu – np. w korku. Skrzynia ta pozwala również na manualną zmianę biegów.

Światła, które włączają się automatycznie wtedy, gdy są potrzebne

Automatyczne czujniki wykrywają słabnące światło przy zapadaniu zmierzchu lub nagłe zmiany w warunkach oświetleniowych, np. przy wjeździe do tunelu. Powoduje to automatyczne włączenie reflektorów, co czyni jazdę nie tylko łatwiejszą, ale i bezpieczniejszą.

Sensors detect fading light and switch the headlights on automatically to make driving at dusk easier

Bezstresowe parkowanie

Czujniki parkowania pomagają ocenić odległość między samochodem a dowolna przeszkodą znajdującą się z tyłu lub z przodu pojazdu. Emitowany sygnał dźwiękowy nasila się wraz ze zbliżaniem do wykrytego obiektu. Funkcja ta pomaga w szybkim i wygodnym parkowaniu.

Łatwiejsze cofanie dzięki wbudowanej kamerze

Słupki, kosze na śmieci czy murki nie są już problemem – na wyświetlaczu umieszczonym w centralnej części deski rozdzielczej kamera cofania pokaże wszystko to, co znajduje się za samochodem. System wyświetla także wirtualne linie, które wskazują tor jazdy samochodu przy aktualnym kącie skrętu kierownicy.

Traffic Sign Recognition

Widzi znaki drogowe, które kierowca mógłby przegapić

System rozpoznawania znaków drogowych (Traffic Sign Recognition) automatycznie odczytuje stałe i tymczasowe znaki drogowe z ograniczeniem prędkości lub zakazem wyprzedzania. Symbol rozpoznanego znaku wyświetlany jest na desce rozdzielczej, zmieniając się za każdym razem wraz z nowym ograniczeniem.

System ostrzeżeń kierowcy informuje o zmęczeniu

System kontroluje poziom zmęczenia kierowcy i ostrzega, jeśli na podstawie analizy stylu jazdy wykryje spadek koncentracji prowadzącego pojazd. W zestawie wskaźników pojawi się wówczas ikona ostrzegawcza sugerująca przerwę odpoczynek.

Driver Alert
Transit Custom Adjustable speed limiter

Ciesz się jazdą

Dzięki tempomatowi ze sterowaniem umieszczonym na kierownicy można łatwo ustawić stałą prędkość pojazdu i cieszyć przyjemną oraz oszczędną jazdą. Ustaw prędkość, zdejmij nogę z pedału gazu i rozkoszuj się jazdą!

Lepsza widoczność bez oślepiania innych kierowców

System automatycznego sterowania światłami drogowymi Auto High Beam to inteligentny układ oświetlenia, służący bezcenną pomocą podczas jazdy w nocy. Po wykryciu pojazdów nadjeżdżających z naprzeciwka lub jadących z przodu, system automatycznie zmienia światła drogowe na mijania, aby nikogo nie oślepić. Następnie, gdy droga znów jest pusta, system powraca do świateł długich, zapewniając maksymalną widoczność.

Auto High Beam
Transit Custom Easier manoeuvring at night

Reflektory z doświetlaniem zakrętów

Funkcja doświetlania zakrętów uruchamia się przy prędkości poniżej 30 km/h i po skręceniu kierownicy lub włączeniu kierunkowskazów. Wówczas reflektor doświetlający zakręty umieszczony w górnej części przedniej lampy, oświetla właściwą stronę drogi. Takie rozwiązanie zwiększa bezpieczeństwo i ułatwia wykonywanie manewru.

Wycieraczki dostosowujące się do intensywności deszczu

Wycieraczki z czujnikiem deszczu uruchamiają się po wykryciu pierwszych kropli na przedniej szybie, a następnie dostosowują swoją prędkość do warunków pogodowych. Istnieje możliwość ręcznego ustawienia jednego z kilku poziomów czułości.

Rain-sensing wipers
Controlled fun with a finely tuned chassis

Bezpieczeństwo dzięki precyzyjnie dopracowanemu podwoziu

Podwozie zostało precyzyjnie dopracowane: usztywnienie osi przedniej i tylnej zapewnia doskonały poziom stabilności i kontroli oraz optymalizuje strukturę nadwozia.

Maksymalne panowanie nad pojazdem na zakrętach

System poprawiający stabilność na zakrętach (Torque Vectoring Control) stale rozkłada moment obrotowy silnika pomiędzy przednie koła, dostosowując ich pracę do nawierzchni i warunków drogowych. Ten zaawansowany system reaguje 100 razy na sekundę, zapewniając precyzyjne prowadzenie i dobre trzymanie się drogi.

Rear air suspension

Tylne zawieszenie pneumatyczne

System ten automatycznie dostosowuje się do warunków panujących na drodze, aby utrzymać stałą wysokość zawieszenia niezależnie od obciążenia pojazdu. Dzięki temu kierowca i jego pasażerowie mogą cieszyć się niezwykle komfortową i przyjemną podróżą, bez względu na ilość bagaży.

Dodatkowa kontrola podczas ruszania pod górę

Układ ułatwiający ruszanie na wzniesieniach (HSA) zapobiega cofnięciu się pojazdu podczas ruszania pod górę. Podwyższone ciśnienie w układzie hamulcowym jest utrzymywane przez dodatkowe 2,5 sekundy, dzięki czemu zyskujesz czas i kontrolę w chwili przekładania stopy z pedału hamulca na pedał gazu. System jest również przydatny w przypadku zatrzymywania się i ruszania na śliskiej nawierzchni.

Transit Custom Extra control on hill starts

Pełna kontrola – bez względu na obciążenie

System kontroli obciążenia pojazdu współpracuje z układem ESP, zapewniając kontrolę i stabilność bez względu na obciążenie.

Asysten podmuchów bocznych

System pomaga kierowcy utrzymać tor jazdy pojazdu podczas silnych bocznych podmuchów wiatru. Rozwiązanie to podwyższa zarówno poziom komfortu jak i bepieczeństwa.

Side Wind Stabilisation
Ford SYNC logo

Ford SYNC z funkcją wzywania pomocy

Jedną z funkcji systemu Ford SYNC 3 jest funkcja Emergency AssistanceFord Assistance. Gdy dojdzie do wypadku, uruchamia się w momencie aktywacji poduszki powietrznej lub odcięcia pompy paliwa. Tak długo, jak telefon komórkowy jest podłączony do Ford SYNC 3, system może wykorzystać go do połączenia ze służbami ratunkowymi, aby podać im wszystkie istotne informacje (np. współrzędne GPS) oraz umożliwić rozmowę z kierowcą.

Top