Home > Dostawcze > TRANSIT CUSTOM > Cechy i funkcje > Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

W Fordzie Transit Custom bezpieczeństwo to podstawa. Jest to pierwszy pojazd tego typu, który otrzymał maksymalną ocenę pięciu gwiazdek Euro NCAP za bezpieczeństwo. To także pierwszy pojazd w swojej klasie, któremu przyznano ocenę Euro NCAP Advanced. Z takim uznaniem spotykają się wyłącznie najbardziej innowacyjne technologie w zakresie bezpieczeństwa. W Fordzie Transit Custom są to m.in. system wspomagający utrzymanie pojazdu na pasie ruchu oraz Ford SYNC z funkcją wzywania pomocy.

System, który może zmniejszyć siłę kolizji lub pozwolić uniknąć zderzenia

Nowatorski system zapobiegający kolizjom Pre-Collision Assist pozwala na zredukowanie siły zderzenia lub całkowite uniknięcie kolizji podczas jazdy w korkach ulicznych i z niską prędkością. Jeśli system wykryje, że samochód przez Tobą nagle się zatrzymał, automatycznie włącza hamulce.

Transit Custom Keep your trailer safely in line

Bezpieczne utrzymanie przyczepy w prostej linii

System stabilizacji toru jazdy przyczepy (Trailer Sway Control) wykrywa wychylenie przyczepy i zmniejsza prędkość pojazdu, poprzez ograniczenie momentu obrotowego silnika i stopniowe zwiększanie nacisku hamulców na wszystkie koła. Przywraca to stabilność i pozwala na zwiększenie kontroli nad przyczepą ciągniętą przez samochód.

Maksymalna przyczepność przy minimalnym wysiłku

Układ kontroli trakcji (TC) pomaga uniknąć buksowania kół podczas jazdy na śliskiej nawierzchni. Sprawdza się on idealnie wtedy, gdy trzeba gwałtownie przyspieszyć lub wjechać na wzniesienie.

Transit Custom Traction control for maximum grip
Euro NCAP logo

Bezpieczeństwo na 5 gwiazdek

Euro NCAP to wiodąca, niezależna organizacja, która ocenia poziom bezpieczeństwa każdego nowego samochodu, korzystając z najbardziej rygorystycznych testów. Przyznanie pojazdowi maksymalnej liczyb 5 gwiazdek jest dowodem na to, że samochód spełnia najwyższe kryteria w kwestii bezpieczeństwa.

Ciągła ochrona przed przewróceniem

Roll Stability Control (RSC) to system zapobiegający przewróceniu się pojazdu, który wykrywa utratę stabilności. Wówczas kontrolując moment obrotowy silnika oraz wyhamowując każde koło z osobna, koryguje nadsterowność, skutecznie opanowując sytuację. Jest to rozwiązanie szczególnie przydatne podczas pokonywania zakrętów i jazdy z pełnym obciążeniem.

Transit Custom ESP helps you stay in control

Pełna kontrola nad pojazdem bez względu na warunki

Elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESC) nieprzerwanie monitoruje ruch pojazdu i wyczuwa wszelkie odchylenia od wybranego toru jazdy, dokonując automatycznej korekty pozycji samochodu na drodze poprzez kontrolę prędkości każdego koła. Wspólnie z systemem ABS pomaga on kierowcy w odzyskaniu panowania nad samochodem oraz skróceniu drogi hamowania w sytuacjach awaryjnych.

Zaawansowane systemy zwiększające kontrolę nad hamowaniem

System przeciwdziałający blokowaniu kół podczas hamowania (ABS) wraz z elektronicznym rozdziałem siły hamowania zapewniają lepszą kontrolę nad hamowaniem.

Transit Custom Safer braking
Transit Custom Extra power for emergency braking

Dodatkowa pomoc przy hamowaniu awaryjnym

Układ wspomagania hamowania awaryjnego to kolejne rozwiązanie pomagające kierowcy w skuteczniejszym hamowaniu w sytuacjach awaryjnych. Rozpoznając siłę nacisku na hamulec, system automatycznie zwiększa ją w razie potrzeby.

Ostrzeżenie kierowcy jadącego za Tobą o ostrym hamowaniu

Podczas hamowania awaryjnego ważne jest błyskawiczne poinformowanie o zagrożeniu kierowców jadących za nami. automatyczne światła awaryjne połączone z funkcją pulsacyjnego działania świateł stopu.

Transit Custom Emergency brake light
Transit Custom Enhanced airbag system

Zaawansowany system poduszek powietrznych

Ford Transit Custom wyposażony jest w poduszkę powietrzną kierowcy w standardzie. Poduszka pasażera oraz boczne i kurtynowe poduszki powietrzne są dostępne w opcji. Dzięki wprowadzeniu zmian technologicznych, udoskonalono system ich aktywacji.

Podwójnie zabezpieczony sygnał centralnego zamka

Centralny zamek Forda Transit Custom nie daje złodziejowi praktycznie żadnych szans. Dlaczego? Teraz nadajnik kluczyka wysyła sygnał dwoma kanałami, co sprawia, że jego zeskanowanie lub skopiowanie jest praktycznie niemożliwe. Nadajnik posiada również funkcję ładowania, jest wodoodporny i niezwykle wytrzymały, dzięki czemu można go bezpiecznie używać w każdych warunkach.

Transit custom Advanced key fob for secure central locking
Transit Custom Two high level alarm options

Alarmy

Alarm obwodowy uruchamia się po siłowym otwarciu drzwi lub maski. Natomiast zaawansowany system alarmowy Thatcham  uaktywnia się automatycznie po zamknięciu pojazdu i emituje głośny sygnał dźwiękowy w przypadku włamania, uniesienia pojazdu lub wykrycia ruchu wewnątrz auta.

Zamki antywłamaniowe

Wszystkie zamki w drzwiach zostały zabezpieczone przed włamaniem przy użyciu wiertła lub dłuta.

Transit Custom Anti-tamper door locks
Top