Home > Dostawcze > TRANSIT CONNECT > Cechy i funkcje > Bezpieczeństwo

Zaawansowana ochrona podróżnych i samochodu

Technologie, które w razie potrzeby same zatrzymują samochód i powiadamiają służby ratownicze. Systemy umożliwiające indywidualne zamykanie i otwieranie drzwi, uruchomienie alarmu nawet, gdy akumulator został odłączony, i zabezpieczające przed skopiowanie sygnału kluczyka. Ford Transit Connect został wyposażony w szereg zaawansowanych technologii, które sprawiają, że jazda samochodem jest łatwiejsza i bezpieczniejsza.

Pomaga uniknąć kolizji przy niskich prędkościach

Nowatorski system zapobiegający kolizjom przy małych prędkościach (ACS) pozwala na zredukowanie siły uderzenia lub całkowite uniknięcie kolizji podczas jazdy w korkach ulicznych i z niską prędkością (do 50 km/h). Jeśli system wykryje, że samochód przez Tobą nagle się zatrzymał, automatycznie włącza hamulce.

Ford Transit Connect Electronic Stability Control

Pełna kontrola nad pojazdem bez względu na warunki

Elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESC) nieprzerwanie monitoruje ruch pojazdu i wyczuwa wszelkie odchylenia od wybranego toru jazdy, dokonując automatycznej korekty pozycji samochodu na drodze poprzez kontrolę prędkości każdego koła. Wspólnie z systemem ABS pomaga on kierowcy w odzyskaniu panowania nad samochodem oraz skróceniu drogi hamowania w sytuacjach awaryjnych.

Maksymalna przyczepność przy minimalnym wysiłku

Układ kontroli trakcji (TC) pomaga uniknąć buksowania kół podczas jazdy na śliskiej nawierzchni. Sprawdza się on idealnie wtedy, gdy trzeba gwałtownie przyspieszyć lub wjechać na wzniesienie.

Ford Transit Connect Traction Control System - car skidding on the road
Ford Transit Connect Trailer Sway Assist

Bezpieczne utrzymanie przyczepy w prostej linii

System stabilizacji toru jazdy przyczepy (Trailer Sway Control) wykrywa wychylenie przyczepy i zmniejsza prędkość pojazdu, poprzez ograniczenie momentu obrotowego silnika i stopniowe zwiększanie nacisku hamulców na wszystkie koła. Przywraca to stabilność i pozwala na zwiększenie kontroli nad przyczepą ciągniętą przez samochód.

Dodatkowa pomoc przy hamowaniu awaryjnym

Układ wspomagania hamowania awaryjnego to kolejne rozwiązanie pomagające kierowcy w skuteczniejszym hamowaniu w sytuacjach awaryjnych. Rozpoznając siłę nacisku na hamulec, system automatycznie zwiększa ją w razie potrzeby.

Ford Transit Connect Emergency Brake Assist
Ford Transit Connect Emergency Brake Light

Ostrzeżenie kierowcy jadącego za Tobą o ostrym hamowaniu

Podczas hamowania awaryjnego ważne jest błyskawiczne poinformowanie o zagrożeniu kierowców jadących za nami. automatyczne światła awaryjne połączone z funkcją pulsacyjnego działania świateł stopu.

Ostrzeganie o spadku ciśnienia w oponach

System pomiaru ciśnienia – wygoda, komfort i bezpieczeństwo. Gdy tylko w jednej z opon zacznie spadać ciśnienie, kierowca zostanie o tym natychmiast poinformowany za pomocą kontrolki na desce rozdzielczej. Pozwala to na wczesną reakcję i szybkie rozwiązanie tego niebezpiecznego problemu.

Ford Transit Connect Tyre pressure monitoring
Ford Transit Connect Curtain, driver, passenger and side airbags

Zaawansowany system poduszek powietrznych

Ford Transit Connect wyposażony jest standardowo w poduszkę powietrzą kierowcy a opcjonalnie może posiadać poduszkę pasażera lub pakiet poduszek powietrznych zawierający poduszkę powietrzną pasażera i kurtyny powietrzne. Dzięki umieszczeniu czujników w kluczowych miejscach samochodu, udoskonalono ich system aktywacji.

Przypomnienie o zapięciu pasów

Gdy zapomnisz zapiąć pasy, całkowicie nowy Ford Transit Connect przypomni Ci o tym obowiązku. Jest to standardowe rozwiązanie dla każdego modelu.

Ford Transit Connect Driver seat belt reminder
Ford Transit Connect ISOFIX child seat attachment points

Większe bezpieczeństwo dzieci

Mocowania ISOFIX do fotelików samochodowych dla dzieci są dostępne dla vanów z pojedynczym przednim siedzeniem. Są one dostępne także dla dwóch tylnych foteli (2. rząd) w przypadku nadwozia van z podwójną kabiną oraz Kombi.

Wybór, w których drzwiach zamki mają być otwarte, w których zamknięte

Standardowe wyposażenie modelu Transit Connect obejmuje centralny zamek sterowany pilotem. Nowy system jest najbezpieczniejszy z dotychczasowych. Możesz otworzyć pojedyncze drzwi, podczas gdy pozostałe pozostają zamknięte do momentu wciśnięcia przycisku na drzwiach kierowcy. Przy użyciu tego samego przycisku można sterować blokowaniem i odblokowywaniem wszystkich drzwi pojazdu.

Ford Transit Connect Remote central locking
Ford Transit Connect Advanced key fob

Zaawansowany technologicznie klucz - brelok, którego nie można skopiować

Oprócz zaawansowanego systemu centralnego zamykania, pojazd wyposażony jest również w dwukanałowy nadajnik kluczyka. Złodziej nie ma praktycznie żadnych szans, by go zeskanować lub skopiować. Wodoodporny nadajnik o zasięgu 30m, który jest zabezpieczony przed interwencją osób niepowołanych, można ładować.

Zamki antywłamaniowe

Wszystkie zamki w drzwiach zostały zabezpieczone przed włamaniem przy użyciu wiertła lub dłuta.

Ford Transit Connect Anti-tamper shielded door locks
Ford Transit Connect No ordinary locks

Niestandardowe zamki

Transit Connect wyposażony jest w zamki, które automatycznie blokują drzwi po 45 sekundach, jeżeli nie otworzysz żadnych z nich (po użyciu pilota), uniemożliwiają zamknięcie przy uchylonych drzwiach, a w przypadku aktywowania się poduszki powietrznej wszystkie drzwi zostaną również odblokowane.

Niezależne zasilanie alarmu

Syrena alarmowa z niezależnym zasilaniem stanowi dodatkowe zabezpieczenie i jest dostępna wraz z opcjonalnym alarmem Thatcham. Uruchomienie alarmu spowoduje włączenie syreny. Ponieważ ma ona własne, niezależne zasilanie, nie można jej odłączyć przez odcięcie akumulatora.

Ford Transit Connect Two high-level alarm options
Ford Transit Connect Independent back-up alarm

Niezależny alarm

Niezależny alarm dźwiękowy stanowi dodatkowy system zabezpieczający, dostępny wraz z opcjonalnym alarmem Thatcham. Uruchomienie alarmu powoduje włączenie syreny. Ponieważ ma ona własne, niezależne zasilanie, nie można jej odłączyć poprzez odcięcie akumulatora.

Top