Home > Dostawcze > TRANSIT AUTOBUS > Cechy i funkcje > Komfort jazdy

Komfort jazdy

Przewóz osób wiąże się ze specyficznymi wymaganiami oraz obowiązkami. Ford Transit Autobus został zaprojektowany tak, aby sprostać wszystkim oczekiwaniom. Wiąże się to z wykorzystaniem wielu innowacyjnych i pomysłowych funkcji, które mają tylko za cel optymalizację komfortu, wygody oraz bezpieczeństwa wszystkich pasażerów.

Ford SYNC: Zaawansowana technologia obsługi głosowej

Ford SYNC. Zaawansowana technologia obsługi głosowej

Ford SYNC umożliwia sterowanie systemem audio, odbieranie i wykonywanie połączeń telefonicznych za pomocą prostych komend głosowych w języku polskim. Technologia ta pozwala również na odtwarzanie muzyki z pamięci USB, a także bezprzewodowo z telefonu komórkowego poprzez Bluetooth®Bluetooth Trademark. Z kolei funkcja AppLink, to prosty i bezpieczny sposób na obsługę kompatybilnych aplikacji za pomocą ekranu pokładowego systemu audio.

Elektryczny fotel kierowcy

Ergonomiczny fotel został zaprojektowany z myślą o maksymalnym komforcie kierowcy nawet podczas najdalszych podróży. Może być podgrzewany i elektrycznie regulowany na 10 sposobów, standardowo posiada podłokietnik i podparcie odcinka lędźwiowego.

Elektryczny fotel kierowcy
Półki na bagaż

Półki na bagaż

Ford Transit Autobus M2 został zaprojektowany tak, aby dzięki swojemu jasnemu i przestronnemu wnętrzu, nawet najdłuższa podróż była przyjemnością. Teraz komfort będzie jeszcze większy dzięki nowym półkom podsufitowym na bagaż z indywidualnymi lampkami LED do czytania oraz regulowanymi dyszami nawiewu powietrza z tylnej klimatyzacji dla każdego pasażera. (Standard dla L4H3, opcja dla L3H2.)

 

 

Pomoc w utrzymaniu pojazdu na pasie ruchu

W przypadku wykrycia niezamierzonego zjechania z pasa ruchu system LKA ostrzega o tym kierowcę poprzez wywołanie drgań na kierownicy.

Pomoc w utrzymaniu pojazdu na pasie ruchu
Klimatyzacja części pasażerskiej

Klimatyzacja części pasażerskiej

Oddzielny system klimatyzacji dostępny jest dla pasażerów w tylnej części kabiny. System posiada indywidualne pokrętła, a także dwa wyloty powietrza w każdym rzędzie foteli. Chłodzenie odbywa się przez wyloty u góry, a ogrzewanie przez wyloty z dołu, co gwarantuje maksymalną wydajność.

 

Reflektory z doświetlaniem zakrętów

Kiedy włączasz kierunkowskaz lub manewrujesz, reflektor doświetlający zakręty oświetla właściwą stronę drogi. Takie rozwiązanie zwiększa bezpieczeństwo i ułatwia prowadzenie pojazdu. Jest to wyposażenie standardowe w wersji Trend.

Reflektory z doświetlaniem zakrętów
Pochylanie oparć w tylnych rzędach foteli

Pochylanie oparć w tylnych rzędach foteli

Wersja Trend standardowo wyposażona jest w fotele z pochylanymi oparciami oraz podłokietnikami, dzięki czemu pasażerowie mogą usiąść wygodnie, zrelaksować się i cieszyć podróżą.*
*Nie dotyczy tylnej ławki 4-osobowej, w ostatnim rzędzie.

 

Otwierane okna boczne tylne

W standardowym wyposażeniu Forda Transit Autobus M2 są przyciemniane szyby i uchylne okna w czwartym rzędzie.

Otwierane okna boczne tylne
Opcjonalne gniazdo

Gniazdo 230 V

Opcjonalne gniazdo 230 V o mocy 150 W znajduje się między fotelem kierowcy a miejscem pasażera. Idealnie nadaje się do ładowania laptopów lub Twoich urządzeń mobilnych.

 

Łatwy dostęp

Powiększone boczne drzwi mają szerokość dwóch przepisowych rozmiarów wejść. Dla ułatwienia dostępu, elektrycznie wysuwany stopień i uchwyty pasażerskie są w standardowym wyposażeniu.

 

Powiększone boczne drzwi
Elektryczne lusterka automatycznie

Lusterka boczne, które chronią same siebie

Elektryczne lusterka automatycznie składają się po zamknięciu samochodu, aby zapobiec przypadkowemu uszkodzeniu. Można je również złożyć, naciskając przycisk.

Średnica
zawracania 11,9 m

Jazda Fordem Transit jest zaskakująco wygodna dzięki wspomaganiu kierownicy, imponującej średnicy zawracania wynoszącej 11,9 m oraz wyśmienitej widoczności jaką zapewnia większa szyba przednia i szyby boczne.

 

Średnica zawracania
Ford EasyFuel

Tankowanie bez możliwości popełnienia błędu

Ta praktyczna technologia sprawia, że zatankowanie niewłaściwego paliwa jest praktycznie niemożliwe. Dlaczego? Po prostu inna końcówka dystrybutora nie będzie pasować do wlewu paliwa. A ponieważ jest systemem bezkorkowym, nie ma potrzeby brudzenia sobie rąk podczas tankowania.

Podgrzewana przednia szyba Quickclear

Walka z lodem, śniegiem czy parą na przedniej szybie to już przeszłość. Wystarczy nacisnąć przycisk, a niewidoczne elementy grzewcze oczyszczą ją za Ciebie. Dzięki temu szybko ruszysz w drogę nawet w mroźny poranek.

Quickclear
Top