JAK MOŻEMY CI POMÓC?

Home > Dostawcze > RANGER RAPTOR > Cechy i funkcje > Osiągi i zużycie paliwa

Stworzony, by osiągać więcej

Całkowicie nowy Ford Ranger Raptor to połączenie doskonałych możliwości jazdy terenowej z DNA supersamochodów Ford GT i Focus RS. Dedykowany i precyzyjnie zaprojektowany silnik wysokoprężny Ford EcoBlue o pojemności 2 l z podwójnym doładowaniem został wyposażony w nową 10-biegową automatyczną skrzynię biegów i przekładnię łopatkową. Efekt? Niezrównane wrażenia z jazdy. Z kolei specjalnie skonstruowane terenowe opony pomagają zdominować każdy teren – od wysokich wydm i gęstego błota, po przeprawy przez rwącą rzekę i strome górskie drogi.

Zaawansowana nowa technologia silnika

Nowoczesna 2-litrowa wysokoprężna jednostka EcoBlue z podwójnym doładowaniem w nowym Fordzie Ranger Raptor została zaprojektowana z myślą o większej mocy, lepszej wydajności i mniejszej emisji spalin. Silnik o mocy 213 KM i 500 Nm momentu obrotowego to nowe standardy podczas jazdy w terenie.

Niższa emisja

Silnik w Fordzie Ranger Raptor spełnia surowe wymogi europejskiej normy emisji Euro 6.2, które mają na celu poprawę jakości powietrza i zmniejszenie emisji spalin.

Standard emisji spalin Euro 6.2
10-stopniowa automatyczna skrzynia biegów

Nowoczesna 10- stopniowa automatyczna skrzynia biegów

Zaawansowana, nowa 10-stopniowa automatyczna przekładnia biegów zapewnia optymalne przyspieszenie oraz zaskakująco niskie zużycie paliwa. Wykorzystuje ona również system adaptacyjnej optymalizacji zmiany biegów w czasie rzeczywistym, co umożliwia bezproblemowe dostosowanie skrzyni biegów do zmieniających się warunków.

Manetki do zmiany biegów – przyjemność z jazdy

Manetki do zmiany biegów znane wszystkim fanom sportów samochodowych. Zamontowane na kierownicy pozwalają na szybką i łatwą zmianę biegów, jednym ruchem palca bez konieczności zdejmowania rąk z kierownicy. Dostępne są wyłącznie z automatyczną skrzynią biegów.

Manetki do zmiany biegów
Ford Ranger - opony na każdy teren

Opony na każdy teren

W standardzie otrzymujesz opony na każdy teren, które charakteryzują się precyzyjnym wzorem bieżnika, wydłużoną trwałością i twardszymi ściankami bocznymi w porównaniu do standardowych opon.

Niższe zużycie paliwa dzięki Auto Start-Stop

Gdy samochód stoi (np. przed sygnalizacją świetlną lub w korku), system Auto-Start-Stop automatycznie wyłącza silnik. Energia elektryczna dostarczana jest do wszystkich używanych elementów wyposażenia (klimatyzacja, radio, Ford SYNC, elektryczne szyby czy reflektory), ale samochód nie zużywa ani jednej kropli paliwa. Żeby uruchomić ponownie silnik, wystarczy nacisnąć pedał sprzęgła (skrzynia manualna) lub pedał gazu (skrzynia automatyczna). Oszczędność paliwa wynikająca z działania systemu Auto Start-Stop jest najbardziej zauważalna w ruchu miejskim.

Komputer pokładowy

Podstawowe informacje o podróży

Komputer pokładowy podaje praktyczne dane dotyczące długości trasy, zużycia paliwa, prędkości i temperatury powietrza na zewnątrz, a także przybliżoną informację, ile kilometrów można jeszcze przejechać na pozostałym w baku paliwie. Informacje te okazują się szczególnie przydatne na długich trasach, albo gdy kierowca wie, że będzie poruszać się po bezdrożach.

Top