Home > Dostawcze > NOWY TRANSIT COURIER > Cechy i funkcje > Prowadzenie

Solidność i zaufanie

Nowy Ford Transit Courier świetnie sprawdza się nie tylko jako pojazd transportowy. Ten wyjątkowy samochód wyposażony jest w szereg inteligentnych technologii, które ułatwią Ci pracę każdego dnia. Tempomat z regulowanym systemem ograniczania prędkości zmniejszy zużycie paliwa i pozwoli maksymalnie skoncentrować na drodze. Z kolei kamera cofania i czujniki parkowania ułatwią manewrowanie.

Nowoczesny tempomat

Nowoczesny tempomat

Tempomat pozwala ustawić prędkość i utrzymywać ją do czasu przyspieszenia lub hamowania. Prędkość w czasie jazdy można również dostosowywać, korzystając z elementów sterujących na kierownicy.

Ponadto regulowany układ ograniczania prędkości utrzymuje wcześniej ustawioną prędkość pojazdu. System ten zapewnia oszczędność paliwa i zmniejsza ryzyko przekroczenia prędkości. Poza praktycznymi korzyściami, obie technologie zapewniają większy komfort podczas długich podróży na autostradach.

 

Kamera ułatwiająca cofanie i parkowanie

Słupki, śmietniki i murki już nigdy więcej nie będą problemem. Kamera cofania pokaże na ekranie, co znajduje się za samochodem. Funkcja ta nie tylko informuje kierowcę o przeszkodach, ale także pomaga podczas parkowania, wyświetlając wirtualne linie wprowadzające pojazd nawet w najciaśniejsze miejsca. Kamera cofania włącza się automatycznie po wrzuceniu wstecznego biegu, zapewniając jeszcze większą wygodę.

Kamera ułatwiająca cofanie i parkowanie
Dodatkowa kontrola podczas ruszania pod górę

Dodatkowa kontrola podczas ruszania pod górę

Układ ułatwiający ruszanie na wzniesieniach (HSA) zapobiega cofnięciu się pojazdu podczas ruszania pod górę. Podwyższone ciśnienie w układzie hamulcowym jest utrzymywane przez dodatkowe 2,5 sekundy, dzięki czemu zyskujesz czas i kontrolę w chwili przekładania stopy z pedału hamulca na pedał gazu. System jest również przydatny w przypadku zatrzymywania się i ruszania na śliskiej nawierzchni.

Bezstresowe parkowanie

Czujniki parkowania pomagają ocenić odległość między samochodem a dowolna przeszkodą znajdującą się z tyłu lub z przodu pojazdu. Emitowany sygnał dźwiękowy nasila się wraz ze zbliżaniem do wykrytego obiektu. Funkcja ta pomaga w szybkim i wygodnym parkowaniu.

Bezstresowe parkowanie
Wzywanie pomocy w nagłych wypadkach

Wzywanie pomocy w nagłych wypadkach

Funkcja Emergency Assistance jest kluczowym elementem systemu SYNC 3. Gdy dojdzie do wypadku, uruchamia się w momencie aktywacji poduszki powietrznej lub odcięcia pompy paliwa. Tak długo, jak telefon jest podłączony do SYNC 3, system może wykorzystać go do połączenia się ze służbami ratunkowymi, aby podać im wszystkie istotne informacje (np. współrzędne GPS) oraz umożliwić rozmowę z kierowcą. Funkcja Emergency Assistance otrzymała nagrodę za najlepsze nowatorskie rozwiązanie mobilne w kategorii transportu samochodowego i akcesoriów podczas ceremonii Global Mobile Awards w 2012 r.

*Funkcja „Wezwanie pomocy” dostępna jest w ponad 40 krajach europejskich. Funkcja wymaga sparowania telefonu komórkowego z systemem. Uruchamia się w momencie aktywacji poduszki powietrznej (z wyjątkiem poduszki na kolana) lub w momencie odcięcia pompy paliwa przez czujnik rejestrujący wypadek. Funkcja „Wezwanie pomocy” nie jest obsługiwana we wszystkich językach europejskich.

Top