Home > Dostawcze > NOWY TRANSIT COURIER > Cechy i funkcje > Osiągi i zużycie paliwa

Pracuj wydajniej i efektywniej

Ekonomiczny, zwinny i przyjemny w prowadzeniu. Nowy Ford Transit Courier łączy w sobie zaawansowaną dynamikę jazdy i doskonałą oszczędność paliwa oraz zaskakująco niski poziom emisji CO2. Wielokrotnie nagradzany 1-litrowy silnik benzynowy Ford EcoBoost oraz wyrafinowany 1,5-litrowy silnik wysokoprężny Duratorq TDCi współpracują z 6-biegową ręczną skrzynią biegów, oferując doskonałą kontrolę nad pojazdem w każdych warunkach.

6-biegowa skrzynia manualna

6-biegowa skrzynia manualna

Nowy Ford Transit Courier oddaje w Twoje ręce 6-biegową skrzynię manualną, co przekłada się na znacznie niższe zużycie paliwa i wyższą wydajność. Dzięki sprawdzonej konstrukcji, zmiana biegów jest szybsza i bezproblemowa.

 

Wielokrotnie nagradzane silniki

Rewolucyjny 1-litrowy trzycylindrowy silnik benzynowy EcoBoost zapewnia tyle mocy ile można oczekiwać po jego konwencjonalnym odpowiedniku o pojemności 1,6l – przy zużyciu paliwa niższym o 24% oraz emisji CO2 zredukowanej o 25% i wynoszącej jedynie 129 g/km dzięki funkcji Auto-Start-Stop. Nic dziwnego, że Ford EcoBoost szósty rok z rzędu został wyróżniony tytułem Międzynarodowy Silnik Roku w kategorii 1.0 litra.

Wielokrotnie nagradzane silniki
Lepsza aerodynamika i większa oszczędność

Lepsza aerodynamika i większa oszczędność

Aktywna Żaluzja Chłodnicy reguluje przepływ powietrza przez chłodnicę i komorę silnika. Przy wolnej jeździe otwory wentylacyjne pozostają otwarte i zapewniają chłodzenie silnika, natomiast przy wyższych prędkościach, zamykają się automatycznie, poprawiając aerodynamikę i zmniejszając zużycie paliwa.

Mniejsze zużycie paliwa dzięki systemowi Auto-Start-Stop

Gdy samochódstoi w miejscu (np. przed sygnalizacją świetlną lub w korku), system Auto-Start-Stop automatycznie wyłącza silnik. Energia elektryczna dostarczana jest do wszystkich używanych elementów wyposażenia (klimatyzacja, radio, Ford SYNC, elektryczne szyby czy reflektory), ale samochód nie zużywa ani jednej kropli paliwa. Żeby uruchomić ponownie silnik, wystarczy nacisnąć pedał sprzęgła (skrzynia manualna) lub pedał gazu (skrzynia automatyczna). Oszczędność paliwa wynikająca z działania systemu Auto Start-Stop jest najbardziej zauważalna w ruchu miejskim.

Mniejsze zużycie paliwa dzięki systemowi Auto-Start-Stop
Mały promień skrętu

Mały promień skrętu

Ford Transit Courier charakteryzuje się wysokimi możliwościami manewrowymi. Jego promień skrętu wynosi zaledwie 10,5 metra. Pozwala to na łatwe i bezpieczne poruszanie się po zatłoczonych ulicach i parkingach.

 

Top