Home > Dostawcze > NOWY TRANSIT COURIER > Cechy i funkcje > Bezpieczeństwo

Inteligentny i bezpieczny

Nowy Ford Transit Courier jest wyposażony w szereg inteligentnych technologii, które chronią Ciebie, pojazd i innych uczestników ruchu. Wśród nich znajdziesz elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESC), układ kontroli trakcji (TCS), a także system monitorowania ciśnienia w oponach.

 

Większa przyczepność w trudnych warunkach

Większa przyczepność w trudnych warunkach

System elektronicznej stabilizacji toru jazdy (ESC) stale monitoruje parametry samochodu. Wykrywa wszelkie odchylenia od wybranego toru jazdy i dokonuje automatycznej korekty ustawienia pojazdu na drodze, pomagając kierowcy zachować maksymalną kontrolę nad samochodem. Technologia ta pomaga również skrócić drogę hamowania w sytuacjach awaryjnych.

Maksymalna przyczepność przy minimalnym wysiłku

Układ kontroli trakcji (TC) pomaga uniknąć buksowania kół podczas jazdy na śliskiej nawierzchni. Sprawdza się on idealnie wtedy, gdy trzeba gwałtownie przyspieszyć lub wjechać na wzniesienie.

Maksymalna przyczepność przy minimalnym wysiłku
Ostrzeganie o spadku ciśnienia w oponach

Ostrzeganie o spadku ciśnienia w oponach

System pomiaru ciśnienia – wygoda, komfort i bezpieczeństwo. Gdy tylko w jednej z opon zacznie spadać ciśnienie, kierowca zostanie o tym natychmiast poinformowany za pomocą kontrolki na desce rozdzielczej. Pozwala to na wczesną reakcję i szybkie rozwiązanie tego niebezpiecznego problemu.

Zaawansowane systemy zwiększające kontrolę hamowania

System przeciwdziałający blokowaniu kół podczas hamowania (ABS) wraz z elektronicznym rozdziałem siły hamowania zapewniają lepszą kontrolę hamowania. Dodatkowo system wspomagania hamowania awaryjnego (EBA) pomaga w szybkim zatrzymaniu auta w sytuacji awaryjnej. Współpracuje on z elektronicznym system stabilizacji toru jazdy (ESC) i wyczuwa siłę nacisku na pedał hamulca, w razie konieczności zwiększając ją. Warto dodać, że w przypadku ostrego hamowania system świateł hamowania awaryjnego (EBL) automatycznie włącza światła awaryjne, aby ostrzec innych kierowców.

 

Zaawansowane systemy zwiększające kontrolę hamowania
Ciągła ochrona przed przewróceniem

Ciągła ochrona przed przewróceniem

Roll Stability Control (RSC) to system zapobiegający przewróceniu się pojazdu, który wykrywa utratę stabilności. Wówczas kontrolując moment obrotowy silnika oraz wyhamowując każde koło z osobna, koryguje nadsterowność, skutecznie opanowując sytuację. Jest to rozwiązanie szczególnie przydatne podczas pokonywania zakrętów i jazdy z pełnym obciążeniem.

Udoskonalony system poduszek powietrznych

Nowy Ford Transit Courier wyposażony jest w poduszkę powietrzną kierowcy i pasażera oraz boczne poduszki powietrzne. Udoskonalono także system aktywacji poduszek.

 

Udoskonalony system poduszek powietrznych
Ty wybierasz, które drzwi mają być otwarte, a które zamknięte

Ty wybierasz, które drzwi mają być otwarte, a które zamknięte

Nowy Ford Transit Courier został wyposażony w wyjątkowo bezpieczny, zdalnie sterowany zamek centralny. Możesz otworzyć pojedyncze drzwi, podczas gdy pozostałe pozostają zamknięte do momentu wciśnięcia przycisku na drzwiach kierowcy. Przy użyciu tego samego przycisku można sterować blokowaniem i odblokowywaniem wszystkich drzwi pojazdu.

 

Dwa wysokiej klasy systemy alarmowe do wyboru

Jako opcja w Nowym Fordzie Transit Courier dostępny jest system alarmu obwodowego, który uruchamia się po siłowym otwarciu drzwi lub maski. Dostępny jest także bardziej zaawansowany system alarmowy Thatcham. Alarm ten uaktywnia się automatycznie po zamknięciu pojazdu i emituje głośny sygnał dźwiękowy w przypadku włamania, uniesienia pojazdu lub wykrycia ruchu wewnątrz auta.

Niezależne zasilanie syreny alarmu

Syrena alarmu o niezależnym zasilaniu to dodatkowy element dostępny wraz z systemem alarmowym Thatcham. Alarm ten emituje głośny dźwięk, a ponieważ ma swoje własne zasilanie, będzie działać nawet w przypadku odłączenia akumulatora

Dwa wysokiej klasy systemy alarmowe do wyboru
Top