Home > Dostawcze > TRANSIT CONNECT > Cechy i funkcje > Prowadzenie

Praca staje się przyjemnością

Wszystkie technologie i funkcje zastosowane w modelu Transit Connect zostały zaprojektowane tak, aby ułatwić Ci codzienną pracę. Wśród nich znajdziesz System rozpoznawania znaków drogowych (Traffic Sign Recognition) oraz System wspomagający utrzymanie pojazdu na pasie ruchu (Lane Keeping System), które nieprzerwanie dbają o to, aby Twoja podróż była spokojna i bezpieczna. Z kolei o komfort troszczą się takie rozwiązania jak Active Park Assist oraz Inteligentny tempomat (AdaptiveCruise Control).

Mechaniczny układ różnicowy z ograniczonym poślizgiem

Forda Transit Connect Active wyposażyliśmy w technologię, która ułatwia prowadzenie w trudnym terenie. Opcjonalny mechaniczny układ różnicowy o ograniczonym poślizgu maksymalizuje przyczepność kół zwłaszcza na sypkich i nierównych nawierzchniach, przekazując moc do koła o największej przyczepności. Ułatwia to jazdę i poprawia stabilność zawsze, gdy tego potrzebujesz.

Unikaj przekraczania dozwolonej prędkości

Unikaj przekraczania dozwolonej prędkości

Ford Transit Connect jest teraz wyposażony w system Intelligent Speed Assist, który pozwala Ci w pełni skupić się na prowadzeniu samochodu. W momencie aktywacji kamera, automatycznie wykrywa ograniczenia prędkości, a następnie system dostosowuje do nich maksymalną szybkość pojazdu.

Łatwiejsze parkowanie

Active Park Assist wspomaga parkowanie równoległe i prostopadłe. System sam wyszukuje odpowiednie miejsce, a gdy już to zrobi, automatycznie naprowadza na nie pojazd. Kierowcy pozostaje tylko kontrolowanie pedału gazu, hamulca i biegów zgodnie ze wskazówkami podawanymi przez system. System potrafi także wyprowadzić pojazd z miejsca parkowania równoległego.

Łatwiejsze parkowanie
Reflektory ksenonowe

Reflektory ksenonowe

Ford Transit Connect przyciąga wzrok reflektorami o dynamicznej stylistyce, które wyposażono w mocne lampy ksenonowe i światła LED do jazdy dziennej. Wykorzystują one czujniki zmierzchu wykrywające spadek natężenia światła - zarówno gdy zapada zmrok, jak i w momencie wjazdu do tunelu, które automatycznie przełączają światła do jazdy dziennej na światła mijania.

Widzi znaki drogowe, które kierowca mógłby przegapić

System rozpoznawania znaków drogowych (Traffic Sign Recognition) automatycznie odczytuje stałe i tymczasowe znaki drogowe z ograniczeniem prędkości lub zakazem wyprzedzania. Symbol rozpoznanego znaku wyświetlany jest na desce rozdzielczej, zmieniając się za każdym razem wraz z nowym ograniczeniem.

Widzi znaki drogowe, które kierowca mógłby przegapić
Zaawansowany system pomagający utrzymać pojazd na pasie ruchu

Zaawansowany system pomagający utrzymać pojazd na pasie ruchu

Wystarczy chwila nieuwagi, by zjechać ze swojego pasa ruchu, co może mieć poważne konsekwencje. Korzystając z umieszczonej z przodu pojazdu kamery, system monitoruje drogę przed autem i rozpoznaje, że pojazd zbliża się do oznaczeń pasa przy wyłączonym kierunkowskazie. W przypadku wykrycia niezamierzonego zjechania z pasa ruchu ostrzega o tym kierowcę poprzez wywołanie drgań na kierownicy. W przypadku braku reakcji system spowoduje, że kierowca odczuje na kierownicy siłę układu wspomagania, kierującą pojazd na właściwy pas ruchu. Działanie systemu można pominąć, kontynuując manewr w zaplanowany sposób. Technologia Lane Keeping Aid przechodzi automatycznie w stan uśpienia, gdy prędkość spada poniżej 65 km/h. Można ją również wyłączyć ręcznie.

Bezstresowe parkowanie

Czujniki parkowania pomagają ocenić odległość między samochodem a dowolną przeszkodą znajdującą się z tyłu lub z przodu pojazdu. Emitowany sygnał dźwiękowy nasila się wraz ze zbliżaniem do wykrytego obiektu. Funkcja ta pomaga w szybkim i wygodnym parkowaniu.

Bezstresowe parkowanie
New Red Ford Transit Connect rear-view camera detail

Łatwiejsze cofanie dzięki wbudowanej kamerze

Słupki, kosze na śmieci czy murki nie są już problemem – na wyświetlaczu umieszczonym w centralnej części deski rozdzielczej kamera cofania pokaże wszystko to, co znajduje się za samochodem. System wyświetla także wirtualne linie, które wskazują tor jazdy samochodu przy aktualnym kącie skrętu kierownicy.

System ostrzeżeń kierowcy informuje o zmęczeniu

System kontroluje poziom zmęczenia kierowcy i ostrzega, jeśli na podstawie analizy stylu jazdy wykryje spadek koncentracji prowadzącego pojazd. W zestawie wskaźników pojawi się wówczas ikona ostrzegawcza sugerująca przerwę odpoczynek.

Driver's alert coffee cup logo
Ford Transit Connect in motorway

Mniej męczące, bardziej ekonomiczne podróże

Tempomat pozwala ustawić prędkość i utrzymywać ją do czasu przyspieszenia lub hamowania. Prędkość w czasie jazdy można również dostosowywać, korzystając z elementów sterujących na kierownicy.

Dodatkowo regulowany system ograniczania prędkości pozwala na ustawienie maksymalnej szybkości pojazdu, minimalizując ryzyko przekroczenia prędkości i oszczędzając paliwo. Poza praktycznymi korzyściami, obie technologie zapewniają większy komfort podczas długich podróży.

Asystent podmuchów bocznych

System pomaga kierowcy utrzymać tor jazdy pojazdu podczas silnych bocznych podmuchów wiatru. Rozwiązanie to podwyższa zarówno poziom komfortu, jak i bezpieczeństwa.

Ford Transit Connect Side Wind Stabilisation diagram with wind arrows
Top