Home > Dostawcze > TRANSIT CONNECT > Cechy i funkcje > Bezpieczeństwo

Inteligentne systemy bezpieczeństwa

Pełen pakiet technologii, które dostępne są w Fordzie Transit Connect, ma za zadanie chronić Ciebie, pasażerów oraz ładunek. Niektóre z dostępnych technologii, m.in. system zapobiegania kolizjom z funkcją wykrywania pieszych (Pre-Collisision Assist, Pedestrian Recognition) oraz asystent hamowania awaryjnego (Emergency Brake Assist), mogą pomóc uniknąć kolizji lub złagodzić jej skutki. Z kolei zamki antywłamaniowe oraz system alarmowy Thatcham Category 1 pomagają chronić cenne przedmioty przewożone w samochodzie.

Ochrona pieszych

Ochrona pieszych

Nowy, opracowany przez Forda system Pre-Collision Assist z technologią wykrywania pieszych Pedestrian Detection wykrywa osoby znajdujące się na drodze przed autem oraz pieszych, którzy przekraczają tor ruchu pojazdu, a następnie automatycznie aktywuje układ hamulcowy, jeśli kierowca nie podejmie odpowiednich działań zmierzających do uniknięcia kolizji. System działa do prędkości 80 km/h, a jego zadaniem jest ograniczenie liczby wypadków z udziałem pieszych.

Pełna kontrola nad pojazdem bez względu na warunki

Elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESC) nieprzerwanie monitoruje ruch pojazdu i wyczuwa wszelkie odchylenia od wybranego toru jazdy, dokonując automatycznej korekty pozycji samochodu na drodze poprzez kontrolę prędkości każdego koła. Wspólnie z systemem ABS pomaga on kierowcy w odzyskaniu panowania nad samochodem oraz skróceniu drogi hamowania w sytuacjach awaryjnych.

Pełna kontrola nad pojazdem bez względu na warunki
Maksymalna przyczepność przy minimalnym wysiłku

Maksymalna przyczepność przy minimalnym wysiłku

Układ kontroli trakcji (TC) pomaga uniknąć buksowania kół podczas jazdy na śliskiej nawierzchni. Sprawdza się on idealnie wtedy, gdy trzeba gwałtownie przyspieszyć lub wjechać na wzniesienie.

Bezpieczne utrzymanie przyczepy w prostej linii

System stabilizacji toru jazdy przyczepy (Trailer Sway Control) wykrywa wychylenie przyczepy i zmniejsza prędkość pojazdu, poprzez ograniczenie momentu obrotowego silnika i stopniowe zwiększanie nacisku hamulców na wszystkie koła. Przywraca to stabilność i pozwala na zwiększenie kontroli nad przyczepą ciągniętą przez samochód.

Bezpieczne utrzymanie przyczepy w prostej linii
Zaawansowane systemy zwiększające kontrolę hamowania

Ostrzeżenie o nagłym hamowaniu

Podczas gwałtownego hamowania ważne jest błyskawiczne poinformowanie o zagrożeniu kierowców jadących za nami. System świateł hamowania awaryjnego (EBL) automatycznie włącza światła awaryjne i funkcję pulsacyjnego działania świateł stopu.

Ostrzeganie o spadku ciśnienia w oponach

Jeśli choć jedna opona zacznie w trakcie jazdy tracić ciśnienie, system monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS) ostrzega o tym zagrożeniu poprzez podświetlenie odpowiedniej ikony na desce rozdzielczej.

Ford Transit detail of tyre
Ford Transit with visible airbags

Udoskonalony system poduszek powietrznych

Ford Transit Connect wyposażony jest w kurtynę powietrzną, poduszkę powietrzną kierowcy i pasażera oraz boczne poduszki powietrzne. Zaawansowane czujniki są umieszczone w kluczowych miejscach, co zapewnia szybką i skoordynowaną reakcję.

Nie zapomnisz zapiąć pasów

Standardowe dla każdego modelu przypomnienie o zapięciu pasów powiadamia kierowcę w przypadku, gdy któryś z pasażerów nie zapiął pasów bezpieczeństwa.

Ford Transit seat belt reminder logo
Ford Transit door lock detail

Zamek centralny sterowany pilotem z zabezpieczeniem antywłamaniowym

Wyposażenie Forda Transit Connect obejmuje centralny zamek sterowany pilotem. Nowy system jest najbezpieczniejszy z dotychczasowych. Dzięki niemu możesz otworzyć pojedyncze drzwi, podczas gdy pozostałe są zamknięte do momentu wciśnięcia przycisku na drzwiach kierowcy. Przy użyciu tego samego przycisku można sterować blokowaniem i odblokowywaniem wszystkich drzwi samochodu. Co równie ważne, wszystkie zamki w drzwiach zostały zabezpieczone przed włamaniem przy użyciu wiertła lub dłuta.

Dwa wysokiej klasy systemy alarmowe do wyboru

Jako opcja w Fordzie Transit Connect dostępny jest system alarmu obwodowego, który uruchamia się po siłowym otwarciu drzwi lub maski. Dostępny jest także bardziej zaawansowany system alarmowy Thatcham Category 1. Alarm ten uaktywnia się automatycznie po zamknięciu pojazdu i emituje głośny sygnał dźwiękowy w przypadku włamania, uniesienia pojazdu lub wykrycia ruchu wewnątrz auta.

Niezależny alarm

Niezależny alarm dźwiękowy stanowi dodatkowy system zabezpieczający, dostępny wraz z opcjonalnym alarmem Thatcham. Uruchomienie alarmu powoduje włączenie syreny. Ponieważ ma ona własne, niezależne zasilanie, nie można jej odłączyć poprzez odcięcie akumulatora.

Ford Transit with beepy lines around singling alarm
Ford Transit door lock detail

4-gwiazdki w teście EURO NCAP

Ford Transit Connect uzyskał cztery gwiazdki w teście bezpieczeństwa EURO NCAP. Wynik ten jest przyznawany, gdy pojazd osiąga dobre wyniki w testach, zarówno pod względem ochrony przed kolizją, jak i możliwości jej unikania lub łagodzenia jej skutków..

Top