JAK MOŻEMY CI POMÓC?

Home > Dostawcze > TRANSIT AUTOBUS > Cechy i funkcje > Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo Twoje i Twoich pasażerów

Nowy Ford Transit Autobus ma szereg inteligentnych technologii i systemów stworzonych po to, aby zapewnić bezpieczeństwo Tobie, pasażerom i pojazdowi. Część z nich minimalizuje ryzyko kolizji, a inne chronią podróżnych w razie wypadku.

pre-collision assist demonstrative graphic

System, który pomaga chronić pieszych

Opracowany przez Forda system Pre-Collision Assist z technologią wykrywania pieszych Pedestrian Detection wykrywa osoby znajdujące się na drodze przed autem oraz pieszych, którzy przekraczają tor ruchu pojazdu, a następnie automatycznie aktywuje układ hamulcowy, jeśli kierowca nie podejmie odpowiednich działań zmierzających do uniknięcia kolizji.

Pełna kontrola nad pojazdem bez względu na warunki

System elektronicznej stabilizacji toru jazdy (ESC) stale monitoruje parametry samochodu. Wykrywa wszelkie odchylenia od wybranego toru jazdy i dokonuje automatycznej korekty ustawienia pojazdu na drodze, pomagając kierowcy zachować maksymalną kontrolę nad samochodem. Technologia ta pomaga również skrócić drogę hamowania w sytuacjach awaryjnych.

Electronic Stability control technology animation

Maksymalna przyczepność przy minimalnym wysiłku

Zaawansowany system kontroli trakcji (TSC) zapewnia maksymalną przyczepność i stabilność zawsze, gdy są one najbardziej potrzebne. System stale monitoruje zachowanie samochodu i rozkłada moc na poszczególne koła, zapobiegając poślizgowi i buksowaniu kół.

Ford Transit Minibus driving in city
New Transit Minibus with trailer indicating sway control

System stabilizacji toru jazdy przyczepy

System stabilizacji toru jazdy przyczepy (Trailer Sway Control) wykrywa wychylenie przyczepy i zmniejsza prędkość pojazdu, poprzez ograniczenie momentu obrotowego silnika i stopniowe zwiększanie nacisku hamulców na wszystkie koła. Przywraca to stabilność i pozwala na zwiększenie kontroli nad przyczepą ciągniętą przez samochód.

Zaawansowany system poduszek powietrznych

Ford Transit Autobus jest wyposażony w kurtynę powietrzną, poduszki dla kierowcy i pasażera z przodu oraz poduszki boczne, które uruchamiają się w ułamku sekundy dzięki zaawansowanym czujnikom umieszczonym w kluczowych miejscach pojazdu. Poduszkę powietrzną pasażera można łatwo i szybko wyłączyć, np. kiedy na przednim siedzeniu podróżuje dziecko w specjalnym foteliku ustawionym tyłem do kierunku jazdy.

Ford Transit showing engaged airbags
New Transit Minibus with alarm engaged

Zabezpieczenie przeciwko kradzieży

Zaawansowany system alarmowy Thatcham 1. kategorii uaktywnia się automatycznie po podwójnym zamknięciu pojazdu i emituje głośny sygnał dźwiękowy w przypadku włamania, uniesienia pojazdu lub wykrycia ruchu wewnątrz auta. Technologia ta zapobiega również niepożądanemu odholowaniu pojazdu.

Top